Про звернення депутатів Андрушівської районної ради щодо пріоритетності впровадження реальних механізмів підтримки та забезпечення повної лібералізації підприємницької діяльності українських експортерів

trizyb1

 

 

 

 

                                    АНДРУШІВСЬКА РАЙОННА РАДА
                                         ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТЇ

                                                        РІШЕННЯ

Одинадцята сесія                                                                Сьомого скликання

від 28 жовтня 2016 року № 17

Про звернення депутатів Андрушівської
районної ради щодо пріоритетності впровадження
реальних механізмів підтримки та забезпечення
повної лібералізації підприємницької
діяльності українських експортерів

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Прийняти Звернення до Президента України П.О.Порошенка, Прем'єр –міністра України В.Б.Гройсмана, Голови Верховної Ради України А.В.Парубія щодо пріоритетності впровадження реальних механізмів підтримки та забезпечення повної лібералізації підприємницької діяльності українських експортерів (додається).

2. Доручити голові районної ради підписати Звернення.

3. Звернутися до депутатів районних та обласної рад Житомирської області, Житомирської міської ради з проханням підтримати дане Звернення.

Голова ради С.М.Марценюк

Додаток
до рішення одинадцятої сесії районної ради
сьомого скликання
від 28.10.2016 року №17

Звернення депутатів Андрушівської районної ради до Президента України, Прем'єр-міністра України, Верховної Ради України, щодо пріоритетності впровадження реальних механізмів підтримки та забезпечення повної лібералізації підприємницької діяльності українських експортерів.

Динаміка економічних процесів в Україні за останні два роки дозволяє зробити висновок, що економіка перебуває в стадії глибокої кризи. Суттєве погіршення економічної ситуації розпочалось у 2014 році та було обумовлене веденням військових дій на сході України, викликавши дисбаланс усіх макроекономічних показників. Це сприяло занепаду поточної економічної ситуації і на сьогоднішній день призвело до низького зовнішнього та внутрішнього попиту унаслідок гальмування економічного зростання, зниження купівельної спроможності населення внаслідок зменшення реальних доходів, ускладнення відносин з основними торгівельними партнерами та відтік інвестицій. Беззаперечно, це призвело до втрати зовнішніх ринків та експортного потенціалу. Україна емігрувала до примітивного експортного кошика, відбувається деіндустріалізація економіки. Продовжують скорочуватись не тільки внутрішні джерела доходів населення, а й зовнішні джерела фінансування домогосподарств.
Падіння валового внутрішнього продукту України у 2014 році порівняно з попереднім роком становило 6,8%, у 2015 році порівняно з 2014 р. склало 10%. Дані Держстату демонструють прискорення темпів зубожіння населення. Реальні доходи українців у 2014 році скоротилися на 11,5%, у 2015 році порівняно з 2014 роком зменшились на 22,2%, в поточному році ситуація продовжує погіршуватись.
Через скорочення темпів промислового виробництва, експорту, збільшується безробіття та навантаження на бюджет. Це, безумовно важкий удар по економіці, ослабленій корупцією злочинного режиму Януковича.
Зменшуються обсяги виробництва, постійно скорочується експорт, а відповідно і приток іноземної валюти, що послаблює позиції гривні і призводить до підвищення цін, зростання рівня інфляції. Додаткова емісія грошей лише прискорює темпи її зростання.
Ми спостерігаємо, що однією з найвагоміших макроекономічних проблем є утворення механізму поєднання і взаємного підсилення процесів інфляції і падіння виробництва. Тобто, падіння ВВП стимулює прискорення інфляції, а швидкі темпи зростання цін, в свою чергу, стимулюють ще більші обсяги падіння виробництва. Однак, ще однією з причин прискорення темпів зростання інфляції в Україні є також підвищення урядом цін на енергоносії.

Для того, щоб виконувати бюджет без девальвації і інфляційного ефекту, треба робити справжні економічні реформи, треба міняти по-справжньому податкову систему, бюджетну систему, грошово-кредитну, банківську. У всіх цих сферах Україна не конкурентна. Податкова і бюджетна системи просто відлякують вже не тільки іноземних, але навіть вітчизняних бізнесменів, які масово закривають виробництво в Україні. Водночас, кардинальне реформування внутрішніх економічних механізмів залишається невиразним, а окремі зміни запроваджуються дуже повільно.
Однією із тенденцій економічної політики протягом останніх років була диверсифікація ринків збуту українських товарів і послуг, створення умов за окремими напрямами торгівлі основними завданнями яких стала адаптація до європейських ринків. Однак, очікуваного відновлення зростання українського експорту не вдалось досягнути через не конкурентоспроможність українських товарів на європейських ринках. Об'єм падіння вітчизняного експорту до країн СНД з 2013 по 2015 роки склав 14 млрд. дол. США. Угода про Асоціацію не змогла компенсувати таке падіння як через жорстку квотну політику ЕС так і через сировинну структуру експорту до країн Європи.
Динаміка зовнішньоторговельних операцій характеризується стрімким падінням обсягів торгівлі, що створює значно гірші передумови розвитку економіки. Найбільш вразливі галузі тепер: молоко та м'ясопереробка, деревообробка, машинобудування. каменеобробка, переробка продукції рослинництва та й ряд інших.
Відтак, лише третина українських експортерів скористалися перевагами, які країна отримала від односторонніх торговельних преференцій ЄС. За даними ЕВА, переважна більшість бізнесменів не задоволені станом інвестиційного клімату в Україні.
Враховуючи всі негативні тенденції, на часі визнання владою пріоритетності впровадження реальних механізмів підтримки бізнесу, забезпечення повної лібералізації підприємницької діяльності, реального скасування різноманітних адміністративних і бюрократичних обмежень, створення цивілізованих інститутів сприяння бізнесу, насамперед експортерам.
Ми, що вповноважені діяти в інтересах України та українського народу, вважаємо, що уряду необхідно дослухатись до думки депутатів Верховної Ради з різних фракцій, щодо необхідності відновлення економічних зв'язків з традиційними партнерами та проводити більш свідому та прагматичну економічну політику в сфері захисту національних експортних інтересів насамперед у частині експорту продуктів аграрного та лісового сектору, каменеобробній галузі, розробити план, щодо відновлення торгово-економічних зв'язків з традиційними ринками збуту вітчизняної продукції, що допоможе стабілізувати економічну ситуацію в країні.

 

Голова Андрушівської районної ради                                                            С.М.Марценюк

 

Ви тут: Головна Документи Рішення 11 сесія VII скликання Про звернення депутатів Андрушівської районної ради щодо пріоритетності впровадження реальних механізмів підтримки та забезпечення повної лібералізації підприємницької діяльності українських експортерів