Про звернення депутатів Андрушівської районної ради щодо відновлення роботи залізничної станції Андрушівка

trizyb1

                                               

 

 

                                                АНДДРУШІВСЬКА РАЙОННА РАДА
                                                          ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТЇ

                                                                       РІШЕННЯ

Дванадцята позачергова сесія                                            Сьомого скликання

від 22 листопада 2016 року № 4

Про звернення депутатів
Андрушівської районної ради
щодо відновлення роботи залізничної
станції Андрушівка

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши колективне звернення керівників організацій та підприємств міста Андрушівка та Андрушівського району: ТОВ «АГРОТРЕЙД ЖИТОМИР», СФГ «Демитра», СФГ «Ткаченки», СФГ «Січ», СФГ «Шевченківське», СФ «ЗАКО», СТОВ «Хлібороб», ТОВ « УКР АГРО РТ», ПСП ім.Шевченка, ПОСП «Надія», ДП «Оранта» ТОВ НВМП «Антарія», ТОВ «Андрушівський елеватор», ТОВ «МЛИН БАЗА», ПАТ «УКРАГРО НПК», Андрушівського хлібозаводу, районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Прийняти Звернення до Президента України П.О.Порошенка, Прем'єр –міністра України В.Б.Гройсмана, Міністра інфраструктури України В.В. Омеляна, Голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцеха Балчуна щодо відновлення роботи залізничної станції Андрушівка (додається).

2. Доручити голові районної ради підписати Звернення.

Голова ради                                                                           С.М.Марценюк

 

                                                                                         Додаток до рішення
                                                                                         дванадцятої позачергової сесії
                                                                                         районної ради сьомого скликання
                                                                                         22.11.2016 №4

                                            Звернення депутатів Андрушівської районної ради
до ПрезидентаУкраїни Порошенка П.О., Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б., Міністра інфраструктури України Омеляна В.В., Голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцеха Балчуна

Вимушені звернутись до Вас оскільки лише Ваше втручання здатне вплинути на критичну ситуацію, яка склалась на Південно-Західній залізниці ПАТ «Укрзалізниця», зокрема, у Козятинському регіональному відділенні Житомирської області.
Справа полягає у наступному.
З 21 вересня 2015 року перегон між станцією Брівки та станцією Андрушівка був закритий для поточного ремонту колії. Натомість жодних ремонтних робіт на цій колії не проводилось. В подальшому рух поїздів відновився та перегін працював у штатному режимі.
З 16.10.2016р. Козятинським відділом Південно-Західної залізниці ПАТ «Укрзалізниця» було повністю припинено подачу вагонів у цьому напрямку. При цьому, жодних офіційних повідомлень або попереджень від ПАТ «Укрзалізниця» підприємствам, під'їзні колії яких розташовані на вказаній дільниці, не отримували, а з неофіційних джерел нам стало відомо, що перегін закритий назавжди у зв'язку із збитковістю.
Слід зазначити, що за десять місяців роботи у 2016 році наші підприємства відправили залізничним транспортом близько 650 вагонів, ще 540 вагонів було заплановано відвантажити до кінця поточного року. Тобто, вказаний перегін є досить затребуваний, а тому висновки про його нерентабельність не відповідають дійсності. I взагалі, дуже сумнівно, що закриття перегону довжиною лише 22 км вплине на прибутковість такого підприємства-монополіста як ПАТ «Укрзалізниця».
До того ж на даний час триває пік заготівельного сезону. Майже всі елеватори району повністю завантажені зерном, яке викуплено іноземними експортерами та крупними вітчизняними переробними підприємствами. Зокрема, на елеваторах Андрушівського району перебуває на зберіганні близько 50 тис. тонн зернових та олійних культур. Загальновідомо, що в останні роки значно зріс попит на залізничні перевезення, оскільки стан автомобільних доріг та вартість пального зробила нерентабельним перевезення вантажів автомобільним транспортом.
Відтак, на даний час саме наявність у заготівельних підприємствах залізничних під'їздних колій обумовлює наявність в нього можливості отримувати прибуток від господарської діяльності та, як наслідок, забезпечувати людей робочими місцями і сплачувати заробітну плату.
На жаль, в нашій країні в галузі залізничних вантажних перевезень не існує конкуренції, такі перевезення здійснює лише одне підприємство - ПАТ «Укрзалізниця», отже альтернативи не існує.
Тобто, в даному випадку доля власників зерна та споживачів продуктів його переробки (хлібозаводів, олійно-екстракційних та крохмале-патокових заводів та інших підприємств харчової галузі) повністю залежить від дій та рішень ПАТ «Укрзалізниця». Аналогічна ситуація складається в інших галузях промисловості, підприємства яких знаходяться в межах закритого перегону. Зокрема, проблематичним є доставка мінеральних добрив на підприємства, що негативно впливає на раціональне ведення польових робіт.
Слід зазначити, що керівники підприємств неодноразово звертались до керівництва Козятинського відділу Південно-Західної залізниці та безпосередньо до ПАТ «Укрзалізниця» із листами і за телефоном, але жодних відповідей на запити не отримали. Ситуація залишається не зрозумілою та загострюється, оскільки власники зерна (АТ «Каргілл», ПАТ «ДПЗКУ», ТОВ «Луі Дрейфус», ТОВ «Агропросперіс», ТОВ «Серна» та інші) не можуть його своєчасно відвантажити та несуть збитки, які будуть покладені на заготівельні підприємства або компенсовані за рахунок підвищення цін на зерно. Єдиним виходом з цієї ситуації ми бачимо негайне відновлення руху поїздів на перегоні у штатному режимі та відкриття ст.Андрушівка для проведення вантажних операцій (яка в даний час закрита).
Вважаємо за необхідне також зазначити, що у весь цей час з моменту завершення «Революції Гідності» наша країна в особі як вищого керівництва, так і простих громадян намагається у будь-який спосіб відновити економіку, створити привабливий інвестиційний клімат, всіляко сприяти розвитку малого та середнього бінесу. Але внаслідок таких неочікуваних, безпідставних та незрозумілих вчинків, як дії ПАТ «Укрзалізниця», майбутній економічний розвиток країни, її привабливість для інвесторів ставиться під загрозу.
Ми, що вповноважені діяти в інтересах жителів громади, звертаємося до Вас з проханням допомогти нам в цій складній ситуації та посприяти у її найшвидшому вирішенні.
Дуже сподіваємось, що наше звернення не буде залишено Вами поза увагою, викладеним фактам буде надана належна оцінка та будуть вжиті всі необхідні заходи щодо вирішення цієї складної ситуації.
За дорученням депутатів Андрушівської районної ради

Голова Андрушівської районної ради                                                                             С.М.МарценюкВи тут: Головна Документи Рішення 12 сесія VII скликання позачергова Про звернення депутатів Андрушівської районної ради щодо відновлення роботи залізничної станції Андрушівка