Про Програму економічного і соціального розвитку Андрушівського району на 2013 рік

trizyb1

 

 

                                                                 АНДРУШІВСЬКА РАЙОННА РАДА
                                                                    ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                            Р І Ш Е Н Н Я


П'ятнадцята сесія                                                                                                    Шостого скликання

від 22 березня 2013 року
Про Програму економічного
і соціального розвитку
Андрушівського району
на 2013 рік

Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», розглянувши внесені районною державною адміністрацією проект Програми економічного і соціального розвитку Андрушівського району на 2013 рік, врахувавши рекомендації постійної комісії з питань промисловості, транспорту, зв'язку та розвитку підприємництва, районна рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Затвердити Програму економічного і соціального розвитку Андрушівського району на 2013 рік (Далі – Програма). (Додається).
2. Управлінням, відділам райдержадміністрації, органам місцевого самоврядування в районі, установам району та керівникам підприємств, що задіяні у виконанні заходів програми, забезпечити їх виконання.
3. Управлінню фінансів райдержадміністрації (Суботенко Н.О.) спрямувати фінансові ресурси в межах можливостей районного бюджету на виконання Програми.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради.


Голова ради                                                                                                           О.В. Мельник

 

СХВАЛЕНО                                                                                                               ЗАТВЕРДЖЕНО      
Розпорядження голови                                                                          Рішення п'ятнадцятої сесії
райдержадміністрації                                                                 районної ради шостого скликання
від 29.12.2012 р. № 645                                                                                 22 березня 2013 року

 

 

                                                              ПРОГРАМА
                                                            економічного
                                                   і соціального розвитку
                                                    Андрушівського району
                                                                на 2013 рік

                                                              м. Андрушівка

 

                                                                 З М І С Т

І. Загальна характеристика Програми 2
ІІ. Оцінка тенденцій економічного і соціального розвитку району в 2012 році 3
ІІІ. Основна мета і завдання програми 8
ІV. Виробнича та фінансова сфера 9
Фінансово-бюджетна політика, регуляторна політика і розвиток підприємництва та інвестиції 9
Розвиток промислового потенціалу 11
Розвиток земельних відносин та землевпорядкування територій 11
Підвищення конкурентоспроможності агропромислового комплексу 12
Модернізація транспортної інфраструктури, розвиток шляхового господарства та будівництва 14
Житлово-комунальне господарство 15
Розвиток зв'язку та інформаційних технологій 16
V. Соціальні стандарти та забезпечення життєдіяльності населення 17
Медицина 17
Освіта 18
Культура 20
Соціальний захист населення та пенсійне забезпечення 20
Доходи населення 21
Ринок праці 22
Молодіжна і сімейна політика, соціальна робота з сім'ями, дітьми та молоддю, захист прав та інтересів дітей 22
Розвиток фізичної культури і спорту 24
Природна та техногенна безпека, охорона навколишнього природного середовища 25
Дотримання правопорядку, захист прав і свобод громадян 26
Управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району 27
VI. Розвиток району 29
Додаток 1. Основні напрями діяльності та заходи по їх реалізації у 2013 році
Додаток 2. Основні показники економічного і соціального розвитку Андрушівського району у 2010-2013 роках

І. Загальна характеристика Програми економічного і соціального розвитку Андрушівського району
на 2013 рік

1. Ініціатор розроблення Програми економічного і соціального розвитку Андрушівського району на 2013 рік Райдержадміністрація
2. Дата, номер і назва розпорядчого документа Розпорядження голови райдержадміністрації від 05.07.2012р. №358 «Про розроблення проекту програми економічного і соціального розвитку Андрушівського району на 2013 рік»
3. Розробник Програми Відділ економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації
4. Співрозробники Програми Управління, відділи райдержадміністрації, інші районні управління та відомства
5. Відповідальний виконавець Програми Райдержадміністрація
6. Учасники Програми Управління, відділи райдержадміністрації, інші районні управління та відомства
7. Термін реалізації Програми 2013 рік
8. Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми Обласний, районні, міський, сільські та селищний бюджети
9. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для реалізації
Програми, тис.грн. 22507,9
в т.ч.:
державного бюджету 8361,9
обласного бюджету та інших місцевих бюджетів 2885,4
позабюджетних коштів 11260,6

ІІ. Оцінка тенденцій економічного і соціального
розвитку району в 2012 році

Промисловими підприємствами основного кола району за 2012 рік вироблено промислової продукції в порівняльних цінах на суму 169,0млн.грн., що становить 55% до відповідного періоду минулого року.
Виробництво товарів народного споживання за звітний період в порівняльних цінах становить 153,7млн.грн.
З початку року реалізовано промислової продукції на суму 166,7млн.грн., що становить 48% менше до відповідного періоду минулого року. Лише одне підприємство забезпечило позитивну динаміку ТДВ фабрика «Восход» (155%). Зменшили реалізацію продукції ТОВ «Андрушівський маслосирзавод» на 35%, Андрушівська виробнича дільниця ДП «Коростишівський спиртовий комбінат» та ДП «Червоненський завод продтоварів на 74%. ПАТ «Червонський цукровик» у поточному році переробив 203,0тис.тонн цукрових буряків у заліковій вазі при середній цукристості 16,7% та виробив цукру 29146тонн.
З початку року промисловими підприємствами району освоєно 37,5млн.грн. власних коштів на придбання нового обладнання, реконструкцію виробництва, що складає 158% до відповідного періоду минулого року.
Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування кола звітуючих промислових підприємств району за січень – серпень 2012 року складає 8,7млн.грн. прибутку, в тому числі 33% СГД отримали 9,9млн.грн. прибутків, а 67% СГД 1,2млн.грн.збитків.
Всіма категоріями господарств району вироблено 153,1тис.т зерна. Збільшено виробництво озимої та ярої пшениці на 4,8тис.т, майже у 2-3 рази збільшено виробництво сої, цукрових буряків, соняшнику та ріпаку.
Під урожай 2013 року сільгосппідприємствами району посіяно 9,5тис.га озимих зернових, що на 1500га більше, прогнозованих показників.
У господарствах всіх категорій виробництво м'яса збільшилось на 15,0%, молока на 21%, яєць на 6%.
По сільськогосподарських підприємствах виробництво молока зросло на 12%. Найбільший індекс приросту у ТОВ „Сервіс Агро", яке збільшило його у 1,5 разів, надій на корову становить 6100кг..
За 2012 рік господарствами району закуплено різної сільськогосподарської техніки на суму 13,5млн.грн. Завдяки високопродуктивній техніці терміни проведення сільськогосподарських робіт скорочені на 25-30%, що дало можливість зменшити витрати паливно-мастильних матеріалів в структурі собівартості продукції.
Сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності вироблено валової продукції на суму 334,1млн.грн., або на 48%. більше до відповідного періоду минулого року. В галузі рослинництва вироблено 299,8млн.грн., що на 3,5% більше минулорічного. У галузі тваринництва ВВП становить 34,3млн.грн., що на 18 % більше минулорічного.
Проводяться розрахунки по орендній платі за землю та майно. За 12 місяців поточного року виплачено 24,8млн.грн. орендної плати за землю, або 90% від нарахованого та 90% за оренду майна.
За 10 місяців обсяг будівельно-монтажних робіт склав 16,9млн.грн., а саме:
• ПП «Імпак» введено в експлуатацію прибудову навісу для зберігання контейнерів, будівництво зерноочисного комплексу із сушкою, капітальний ремонт діючого критого току в с.Гальчин загальною кошторисною вартістю 13,9млн.грн.;
• продовжується будівництво очисних споруд каналізації в м. Андрушівка, у 2012 році використано 2985,6тис.грн.
У 2012 році на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності з державного та обласного бюджету надійшло 991,1тис.грн., в тому числі капітальний ремонт – 674,4тис.грн., поточний ремонт – 316,7тис.грн.
Філією „Андрушівський райавтодор" на утримання доріг освоєно 1,2млн.грн., в т.ч. державного бюджету 0,9млн.грн., обласного бюджету 0,3млн.грн., поточний ремонт вулиць і доріг комунальної власності 0,6млн.грн.
У звітному періоді для будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності району надійшло субвенції із державного та обласного бюджету в сумі 991,1тис.грн., в тому числі на капітальний ремонт 674,4тис.грн., поточний ремонт 316,7тис.грн.. Із загальної суми надходжень освоєно на капітальний ремонт 584,0тис.грн. (86,6%), поточний 188,3тис.грн. (59,5%).
У 2012 році прийнято в експлуатацію 2,0тис.кв.м житла збудованого за рахунок коштів населення. Завершено будівництво підвідного газопроводу середнього тиску до с.Волиця протяжністю 7,753км., яке розпочато у 2006 році. З ініціативи громади с.Волиця було створено кооператив за кошти якого побудовано 13,7км. вуличних газопровідних мереж.
Перевізниками ТОВ «САВ-Транс», ПП Савіцька А.А., ПП Мисливий А.Г., ПП Лаговський А.Й. забезпечено автобусним сполученням з районним та обласним центрами всі населені пункти району. Протягом січня-листопада 2012 року пасажирооборот складає 99,6% порівняно з відповідним періодом минулого року.
Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг за січень-липень 2012 року складає 118,7%. Станом на 01.09.2012 року заборгованість населення з комунальних платежів складає 248,8тис.грн. У всіх комунальних підприємствах (КП «Комсервіс», КП «Андрушівкаблагоустрій», КП «Пролісок») діють затверджені радами, економічно обґрунтовані тарифи. Проблемою залишається їх постійне оновлення в зв'язку з ростом мінімальної зарплати, цін на енергоносії, тощо.
Станом на 01.11.2012 року торгівельна мережа району налічує 198 торговельних об'єктів із загальної кількості яких 36,7% зосереджено в місті та 63,3% в сільській місцевості. Обсяг роздрібного товарообороту за січень-червень 2012 року складає 18,1млн.грн., що становить 109,5% до відповідного періоду минулого року.
На ринку послуг функціонує понад 170 суб'єктів господарювання. Обсяг реалізованих послуг населенню за січень-жовтень 2012 року склав 2,5млн.грн., що на 0,6% (154,2тис.грн.) менше відповідного періоду минулого року.
За 10 місяців забезпечено план надходжень, доведений Мінфіном на 114%, фактично надійшло 18,3млн.грн. в т.ч.: доходи, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів на 108%; доходи, що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів на 144%. За 10 місяців забезпечено надходження податків і зборів до Зведеного бюджету в сумі 33,6млн.грн., що становить 119,6% від плану. До Державного бюджету надійшло 8,1млн.грн. та до місцевого 25,5млн.грн., що складає відповідно 98,1% та 128,5% до планових показників. Борг до бюджетів усіх рівнів станом на 01.10.2012 року складає 8,4млн.грн. Планові показники надходження доходів загального фонду сільські ради виконали на 133,5%, районний бюджет на 109%, бюджет міста виконано на 104,8%, селищний бюджет – на 117,9%. Доходи загального фонду не виконано 7 сільськими радами, доходи ІІ кошика невиконано 3 сільськими радами. З 10 дерел надходжень, що формують доходну частину бюджету району – виконано всі 10.
Виплата зарплати працівникам бюджетної сфери та оплата спожитих енергоносіїв бюджетними установами проводиться своєчасно та в повному обсязі. Кредиторська заборгованість по виплаті зарплати та оплаті спожитих бюджетними установами енергоносіїв станом на 01.11.2012 року відсутня.
За прогнозними даними протягом 9 місяців 2012 року в економіку району надійшло 30,3млн.грн. капітальних інвестицій, з них в основний капітал – 24,6млн.грн.
За цей період зареєстровано 64 суб'єкти підприємницької діяльності, з них 55 фізичних та 9 юридичних осіб. За звітний період в Єдиний дозвільний офіс звернулося 292 суб'єкти господарювання. Видано 207 дозвільних документів.
З початку року стабільно зростає середньомісячна заробітна плата. Середня заробітна плата на одного працюючого у січні-жовтні 2012 року становить 2104грн., що на 15% більше ніж в січні - жовтні 2011 року, а також в 2 рази більше прожиткового мінімуму. Середня зарплата по сільгосппідприємствах за 9 місяців 2012року становить 2114грн., що на 11,4% більше до відповідного періоду минулого року.
В районний центр зайнятості протягом 10 місяців 2012 року за пошуком роботи звернулись 2604 чол., сума виплаченої допомоги по безробіттю склала 7,6млн.грн. З початку року працевлаштовано 728 чоловік. Працевлаштовано 105 чоловік з наданням дотації роботодавцям на суму 1650,3тис.грн. За направленням служби зайнятості проходили навчання 260 чоловік, на що використано 97,8тис.грн.
Протягом 10 місяців поточного року створено 490 нових робочих місць при плані 440.
Протягом січня-жовтня 2012 року за призначенням усіх видів державних допомог звернулося – 4221 заявник. Нараховано різних видів допомог на суму 26,4млн.грн., які 100% профінансовано.
Територіальний центр з соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян обслуговує 545 таких громадян, з них 84- інваліди різних категорій.
За січень-жовтень 2012 року на рахунок фонду надійшло 36,0млн.грн. внесків, що на 4,5млн.грн. більше відповідного періоду минулого року. Станом на 01.11.2012 року заборгованість підприємств та організацій по страхових внесках до Пенсійного фонду складає 5,4млн.грн., що на 1,3млн.грн. більше порівняно до 01.01.2012року. Заборгованість станом на 01.11.2012 року по економічно–активних підприємствах складає 1,6млн.грн., в порівнянні до 01.01.2012р. збільшення становить 607,9тис.грн. Станом на 01.11.2012 року заборгованість зі сплати єдиного внеску складає 809,2тис.грн., що на 369,2тис.грн. більше до початку року.
На потреби охорони здоров'я жителів району у поточному періоді, як і в минулі роки, використано більше 18млн.грн. Основна частина цих коштів, а це майже 90% - було використано на заробітну плату та пов'язані з нею податки і збори. Крім того, з початку року без залучення бюджетних коштів, а лише за рахунок добродійної допомоги та позабюджетних коштів ЦРЛ проведено ремонт інфекційного відділення, харчоблоку ЦРЛ, пологового відділення, кабінетів поліклініки, встановлено ковану металеву огорожу навколо поліклініки, відремонтовано теплотрасу, виконано ремонт частини закладів ПМСД та відновлено систему опалення Яроповицької амбулаторії, частково відремонтовано опалення в Старокотельнянській дільничній лікарні. На черзі Новоівницька амбулаторія, де сільським головою взято зобов'язання відвести сільським медикам вільний перший поверх приміщення сільської ради та організувати там ремонт і опалення. За 9 місяців 2012 року медичними працівниками району залучено позабюджетних коштів 928,8тис.грн., що на 10% більше в порівнянні з минулим роком.
Станом на 01.10.2012 року в районі проживає 7041 дитина, з них дошкільного віку - 2420 дітей. В 2012 році базову загальну середню освіту здобули 389 учнів, повну загальну середню освіту отримали 287 випускників 11 класів. В 2012 році учні ЗОШ району здобули 22 призових місця в обласних олімпіадах з основ наук та зайняли 10 загальнокомандне місце. Призерами Всеукраїнських спортивних змагань – 9 учнів.
П'ять шкільних автобусів підвозять 288 дітей до Андрушівської гімназії, Андрушівської, Червоненської, Павелківської, Городківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 61 учень доїжджають безкоштовно рейсовими автобусами ТОВ «САВ-Транс». Станом на 01.10.2012 року всіма видами харчування охоплено 2148 учнів, гарячим харчуванням – 2128 дітей, в тому числі 1336 дітей 1-4 класів. Діти пільгових категорій харчуються безкоштовно.
Вартість харчування на одну дитину в день складає 4,50грн. за рахунок бюджетних коштів та крім того суттєво доповнюється за рахунок продукції вирощеної на пришкільних ділянках та наданої безкоштовно сільгосппідприємствами району.
З 15.06.2012 року розпочав роботу ДОЗ "Чайка", протягом трьох змін оздоровлено 815 дітей (в тому числі з нашого району – 122 дітей або 15% від загалу). Протягом літа різними формами оздоровлення охоплено 1313 дітей з яких: 39 дітей-сиріт, 17 дітей-інвалідів, 252 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, на що витрачено з бюджету 153,4тис.грн.
На поточний ремонт загальноосвітніх навчальних закладів району використано 80тис.грн. бюджетних коштів та 244тис.грн. спонсорської допомоги. Проведено поточний ремонт покрівлі Іванківської, Івницької ЗОШ та Старокотельнянської гімназії, влаштовано опалення приміщення №2 Нехворощанської ЗОШ І-ІІІст., влаштовано електричне опалення Степківської ЗОШ І-ІІІст., реконструйовано дах Новоівницької ЗОШ І-ІІІст., проведено тендер та визначено підрядника на ремонт будівлі Дитячої Школи мистецтв в райцентрі. Відновлено роботу дошкільного навчального закладу в с.Іванків, завершуються роботи по капітальному ремонту дитячого садочка в с.Зарубинці.
На 01.10.2012 на первинному обліку в службі у справах дітей перебуває 147 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, (з них 47 дітей-сиріт та 100 дітей, позбавлені батьківського піклування). З них в сім'ях опікунів, піклувальників проживають 92 дитини.
За 9 місяців 2012 року службою в справах дітей було виявлено і поставлено на облік 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усім дітям надано статус і влаштовано під опіку та піклування в сім'ї громадян. 4 дітей, які перебувають на обліку в службі в справах дітей, влаштовано в прийомну сім'ю в м. Андрушівка. 4 дітей усиновлено, з них 3 дітей усиновлено громадянами України і 1 дитина іноземними громадянами. На даний час в районі діє 8 прийомних сімей та 1 будинок сімейного типу, в яких виховуються 18 дітей.
У звітному періоді районним відділом культури і туризму райдержадміністрації проведено 360 культурно-мистецьких заходів. Художні колективи району приймали участь в 13 Всеукраїнських та обласних оглядах-конкурсах.
Для фізичного розвитку молоді в районі створена відповідна спортивна база: районний стадіон "Колос"; майданчик з синтетичним покриттям (42х22 метри); 17 спортивних залів; 23 пристосованих спортивних приміщення; 113 площинних спортивних споруди (в т.ч. 21 футбольне поле).
В районі діє дитячо-юнацька спортивна школа, відділення якої працюють в смт. Червоне, селах Стара Котельні, Зарубинці, Павелки, Новоівницькому. В школі навчається 246 дітей, які беруть участь у всеукраїнських, обласних та районних змаганнях. Фінансування ДЮСШ у 2012 році збільшилося на 59.6 тис. грн., а на фінансування спортивних заходів РО ВФСТ «Колос» використано 45,3 тис. грн.
На проведення спортивних заходів із районного бюджету у звітному періоді виділено 14,6тис.грн. На району організацію ВФСТ "Колос" було виділено на спортивні заходи – 23,8тис.грн. На Андрушівську районну ДЮСШ виділено і використано на спортзаходи – 21,9тис.грн.

Ризики, які можуть вплинути на виконання програми у 2013 році
Політика соціально-економічного розвитку буде спрямована на забезпечення економічного зростання і підвищення добробуту громадян. До ризиків, які можуть мати негативний вплив на розвиток економіки, зокрема, відносяться :
• несприятлива кон'юнктура на ринках збуту;
• скорочення попиту;
• високі ціни на енергоресурси;
• постійно висока вартість доступу до кредитних ресурсів;
• міграційні процеси.

ІІІ. Основна мета та завдання програми
Метою Програми економічного і соціального розвитку району на 2013 рік є забезпечення позитивного розвитку економіки шляхом підвищення її конкурентоспроможності, як основи для збалансованого зростання та послідовного підвищення рівня і якості життя населення району.
З урахуванням мети, економічна політика в районі буде спрямована на вирішенні таких основних завдань:
1. Створення умов для зростання обсягів продажів виробничої сфери :
• сприяння у модернізації виробничих процесів на ТОВ «Андрушівський маслосирзавод», ПАТ «Червонський цукровик», ТДВ фабрика «Восход», розширенні асортименту продукції, відновленні втрачених та пошуку нових ринків збуту;
• впровадження в одному сільськогосподарському підприємстві сучасних підходів у розвитку молочного скотарства (реконструкція ферм, будівництво доїльних залів, нарощування поголів'я корів, підвищення їх продуктивності на умовах співфінансування із державного бюджету);
• створення одного спеціалізованого підприємств по відгодівлі свиней;
• сприяння у створенні сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
• підтримання сприятливих умов інвесторам;
• сприяння відновленню роботи підприємств будівельної індустрії;
• реалізація на районному рівні заходів державно-приватного партнерства.
2. Створення умов для підвищення стандартів життя населення :
• поліпшення освітніх послуг;
• поліпшення медичних послуг;
• забезпечення дотримання законодавства про оплату праці та погашення заборгованості із виплати заробітної плати;
• проведення перерахунків заробітної плати та державних соціальних виплат населенню з урахуванням законодавчо встановленого мінімального розміру заробітної плати та прожиткового мінімуму;
• забезпечення житлово-комунальних послуг (якість послуг, оптимізація витрат, погашення боргів населення та боргів підприємств ЖКГ).

V. Виробнича та фінансова сфера
Фінансово-бюджетна політика, регуляторна політика і розвиток підприємництва та інвестиції
Проблемні питання:
1. значна частка збиткових підприємств (60%);
2. наявність заборгованості підприємств і організацій по платежах до бюджетів усіх рівнів, пенсійного та страхових внесків.
3. низька степінь участі більшості місцевих рад в наповненні власних бюджетів;
4. складний процес відведення та надання земельних ділянок інвесторам для здійснення господарської діяльності;
5. значна кількість контролюючих органів;
6. складний та фінансово обтяжливий процес підключення енергопотужностей, необхідних для реалізації нових інвестиційних проектів;
7. велика кількість документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності та складність процедур їх видачі, видача значної частини документів дозвільного характеру на центральному рівні;
8. недостатній кваліфікаційний рівень осіб, які мають власну справу або бажають її започаткувати.
Основні напрями діяльності:
1. робота по легалізації робочих місць з метою легалізації зарплати та як наслідок зростання соціальної захищеності працівників в майбутньому та збільшення надходжень до місцевих бюджетів та Пенсійного фонду;
2. поліпшення роботи місцевих рад по наповненню власних бюджетів;
3. підтримання сприятливого інвестиційного клімату.
4. оновлення презентаційних матеріалів щодо економічної, історико-культурної та туристичної привабливості району, актуалізація інвестиційних пропозицій, вільних об'єктів нерухомості, земельних ділянок.
5. вдосконалення роботи дозвільного центру в районі за принципом «єдиного вікна», подання пропозицій до облдержадміністрації про скорочення кількості документів дозвільного характеру, спрощення процедур їх видачі та про делегування повноважень з видачі документів дозвільного характеру з центрального на місцевий рівень. Відповідно до Закону України від 06.09.2012 №5203-VI «Про адміністративні послуги» до 1 січня 2014 року утворити центр надання адміністративних послуг, включивши до його складу дозвільний центр райдержадміністрації.
6. сприяння підприємцям району в обласних навчальних семінарах, тренінгах з метою підвищення їх професійного рівня, а також залучення до участі у програмі перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва «Українська ініціатива», навчальних програмах центру зайнятості.

Очікувані результати:
За прогнозними розрахунками доходи місцевих бюджетів у 2013 році (без трансфертів з Державного бюджету) складуть 29,6 млн.грн., в т.ч. обсяг доходів загального фонду – 25,1млн.грн., спеціального – 4,5млн.грн.
Надходження податків та платежів до Державного бюджету, що контролюються органами Державної податкової служби, у 2013 році очікуються в розмірі 11,8 млн.грн., у тому числі: податку на прибуток – 3,1 млн.грн., податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів – 5,6 млн.грн.
Зменшення збитків та питомої ваги збиткових підприємств.
Підвищення ефективності використання незадіяних виробничих площ та вільних земельних ділянок. Підвищення рівня зайнятості населення за рахунок створення нових робочих місць.
Підвищення енергоефективності району за рахунок інвестиційних коштів, вкладених у ресурсозберігаючі технології виробництва, зберігання і транспортування продукції.
Обсяг капітальних інвестицій за прогнозом складе 25млн.грн. Обсяг прямих іноземних інвестицій збільшиться, порівняно з 2012 роком на 3,8%.
Збільшення кількості зайнятих працівників у малому підприємництві на 10%.
Збільшення кількості зареєстрованих фізичних осіб-підприємців на 2%.
Збільшення питомої ваги малих підприємств в загальних обсягах реалізації продукції регіону до 28%.
Зростання податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб'єктів малого підприємництва на 8%.
Підвищення кваліфікації кадрів малого та середнього підприємництва, навчання незайнятого населення основам підприємницької діяльності.
Обмеження втручання у господарську діяльність підприємств малого і середнього бізнесу та вдосконалення роботи органів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Розвиток промислового потенціалу
Проблемні питання:
• значне фізичне зношення і моральне старіння основних засобів виробництва;
• недостатність інвестиційних ресурсів;
• висока вартість енергоносіїв;
• - дефіцит кваліфікованих кадрів робітничих професій.
Основні напрями діяльності:
1. Сприяння реалізації інвестиційних проектів у промисловості.
2. Сприяння модернізації виробничих процесів на підприємствах району.
3. Сприяння харчопереробним підприємствам у закупівлі сировини від сільськогосподарських товаровиробників району.
4. Сприяння у налагодженні партнерських відносин між харчопереробними, сільськогосподарськими та торгівельними підприємствами з метою обмеження впливу посередницьких структур на продовольчий ринок.
5. Нарощування підприємством ТДВ фабрика «Восход» обсягів виробництва продукції на внутрішній ринок.
6. Продовження оновлення технологічного обладнання на ТДВ фабрика «Восход».
7. Підготовка кваліфікованих кадрів для підприємств легкої промисловості у закладах профтехосвіти області та перепідготовки у районному центрі зайнятості.
Очікуваний результат:
• Зростання обсягів виробництва в харчовій промисловості на 2%.
• Зростання обсягів виробництва в легкій промисловості на 1%.

Розвиток земельних відносин та землевпорядкування території
Проблемні питання:
• неналежне фінансове забезпечення заходів земельної реформи;
• запровадження повноцінного ринку земель сільськогосподарського призначення;
• не завершено інвентаризацію земель населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів;
• не проведено розмежування земель державної та комунальної власності як в межах, так і за межами населених пунктів;
• потребує поновлення нормативна грошова оцінка земель населених пунктів, в яких термін її дії завершився;
• використання земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва відповідно до розроблених схем землеустрою із техніко-економічним обґрунтуванням використання і охорони земель та затверджених проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь;
Основні напрями діяльності:
1. Здійснення передачі земель громадянам у власність, яким надані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, будівництва та обслуговування житлових будинків, садівництва, дачного та гаражного будівництва.
2. Проведення нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів та земель населених пунктів.
3. Підготовка до продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення на конкурентних засадах.
4. Проведення інвентаризації земель населених пунктів та несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.
5. Рекультивація порушених земель.
6. Консервація деградованих та малопродуктивних угідь.
7. Складання схем землеустрою.
Інструменти виконання:
Комплексна довгострокова програма розвитку земельних відносин та охорони земель в Андрушівському районі на 2007-2015 роки.
Очікувані результати:
• Реалізація запланованих заходів з охорони земель забезпечать раціональне використання земельних ресурсів, оптимізацію складу угідь, поліпшення якості грунтів. Зокрема, проведення рекультивації земель забезпечить повернення порушених земель до їх господарського використання, консервація земельних ділянок з деградованими та малопродуктивними ґрунтами дозволить оптимізувати структуру угідь шляхом вилучення деградованих та малопродуктивних сільськогосподарських угідь з інтенсивного їх використання, а будівництво протиерозійних гідротехнічних споруд дасть змогу захистити схильні до розмивання ґрунти від водної ерозії.
• У 2013 році очікується здійснити державну реєстрацію 1145 земельних ділянок, переданих громадянам та юридичним особам у власність.
• Протягом 2013 року передбачено проінвентаризувати 3111 га земель.

Підвищення конкурентоспроможності агропромислового комплексу
Проблемні питання:
• не достатньо використані резерви по нарощуванню чисельності поголів'я великої рогатої худоби, збільшенню продуктивності і обсягів виробництва продукції тваринництва;
• майже половина сільськогосподарських угідь потребує вапнування;
• недотримання підприємствами-інвесторами оптимального співвідношення сільськогосподарських культур у сівозмінах;
• недостатнє виділення коштів з державного бюджету на здешевлення відсоткових ставок за отриманими кредитами;
• не діє Державна програма з 30-ти відсоткового здешевлення техніки для сільгосппідприємств;
• низькі закупівельні ціни на основні види продукції рослинництва та тваринництва (м'ясо);
• відсутність належних соціально-побутових умов для закріплення фахівців сільського господарства на селі;
• дефіцит висококваліфікованих працівників, здатних працювати на новітньому обладнанні та виконувати високотехнологічні операції з вирощування сільгоспкультур;
• концентрація виробництва продукції тваринництва у селянських господарствах, які не мають можливостей застосовувати сучасні технології виробництва продукції, що зумовлює низьку якість і невідповідність міжнародним санітарним нормам та стандартам якості вітчизняної тваринницької продукції.
Основні напрями діяльності:
1. Сприяння залученню інвестицій у сільське господарство району;
2. Розроблення високотехнологічних інвестиційних проектів для виробництва економічно привабливих культур та тваринницької продукції;
3. Формування системи стимулювання збільшення поголів'я великої рогатої худоби, в тому числі корів;
4. Технічне переоснащення сільськогосподарського виробництва;
5. Створення фермерських господарств сімейного типу за підтримки обласного бюджету;
6. Забезпечення розвитку виробничої і соціальної інфраструктури, у тому числі сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.
Інструменти виконання:
Програма розвитку агропромислового комплексу області на період 2011-2015 років.
Очікувані результати:
• Обсяг виробництва валової продукції сільського господарства у 2013 році збільшиться на 2,2%, в тому числі продукції рослинництва - на 1,4%, тваринництва - на 5,3%.
• У 2013 році прогнозується стабілізувати чисельність поголів'я великої рогатої худоби і птиці та наростити обсяги виробництва молока на 1,0%, м'яса – на 1,0%, яєць – на 8%.
• Розшириться надання послуг особистим селянським господарствам сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами.
• За рахунок співфінансування з державного та обласного бюджету буде створено 1 фермерське господарство, спеціалізоване на молочному скотарстві.
Модернізація транспортної інфраструктури, розвиток шляхового господарства та будівництва
Проблемні питання:
• відсутність достатніх коштів для покриття витрат на перевезення пільгових категорій пасажирів;
• низька якість послуг Андрушівської автостанції;
• відсутність достатніх коштів для проведення капітального ремонту комунальних вулиць та доріг;
• недостатній обсяг робіт з ремонту та утримання доріг загального користування, що перебувають на балансі Служби автодоріг в області;
• відсутність достатніх коштів для реалізації наявних проектів з будівництва підвідних газопроводів до населених пунктів району.
Основні напрями діяльності:
1. Задоволення потреб населення у наданні послуг із перевезення пасажирів та їх багажу міським, приміським та міжміським автомобільним транспортом.
2. Створення умов для розвитку рівної та добросовісної конкуренції у сфері послуг пасажирських автоперевезень та заміна маломісткого автотранспорту.
3. Поліпшення якості надання послуг Андрушівської автостанції.
4. Підтримання проїзної спроможності автомобільних доріг району за рахунок виконання поточного середнього ремонту доріг та експлуатаційного утримання.
5. Виконання заходів з безпеки дорожнього руху.
Утримання доріг загального користування в належному стані, забезпечення безпечних умов руху на автомобільних дорогах, зниження аварійності на дорогах за рахунок поліпшення умов руху, інформаційне забезпечення учасників дорожнього руху, створення комфортних умов для пасажиро та вантажоперевезень.
- початок будівництва підвідного газопроводу високого тиску до сіл Степок і Корчмище Андрушівського району;
- початок будівництва підвідного газопроводу до сіл Зарубинці і Тарасівка Андрушівського району;
- початок будівництва підвідного газопроводу до с.Яроповичі Андрушівського району;
- розроблення проектної документації та будівництво об'єктів різного призначення з урахуванням сучасних проектних рішень, будівельних матеріалів, конструкцій та енергозберігаючих технологій;
- забезпечення виконання програми коригування генеральних планів населених пунктів району за рахунок місцевих бюджетів у межах фінансових можливостей;
- будівництво водопровідних мереж мікрорайону Загребля.
Очікувані результати:
Підвищення безпеки руху та якості надання послуг при перевезенні пасажирів. Прогнозується ввести в експлуатацію у 2013 році за рахунок усіх джерел фінансування:
- 6,8 кілометрів газових мереж до сіл, Степок, Корчмище;
- 1,5 тис. кв.м. житла за рахунок індивідуальних забудовників;
- введення в експлуатацію водопровідних мереж мікрорайон Загребля.
Житлово-комунальне господарство
Проблемні питання:
• створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків в м.Андрушівка і с.Новоівницьке.
• проведення енергетичного аудиту комунальних підприємств та розробка схем оптимізації водогінних мереж населених пунктів району;
• завершення будівництва очисних споруд каналізації в м.Андрушівка;
• проведення капітального ремонту водогінних мереж в м.Андрушівка, с.Ст.Котельня, с.Новоівницьке;
• проведення капітального ремонту каналізаційних мереж та відновлення очисних споруд каналізації в с.Ст.Котельня, с.Новоівницьке;
• приведення до належного технічного та санітарного стану полігону ТПВ міста та інших населених пунктів району і розроблення схеми роздільного збирання та складування відходів з можливістю їх подальшої утилізації.
Основні напрями діяльності:
1. виконання робіт з ремонту та належного утримання багатоквартирних будинків;
2. виконання робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту об'єктів водопостачання та водовідведення;
3. створення умов для надання якісних послуг із вивезення та переробки побутових відходів, використовуючи сучасні методи і технології та зменшуючи екологічне навантаження на навколишнє природне середовище та здоров'я людини;
4. забезпечення утримання в чистоті територій міста та сіл району.
Інструменти виконання:
Програма «Реформування і розвитку житлово-комунального господарства району на 2012-2016 роки».
Програма «Питна вода району на 2006-2020 роки».
Очікувані результати:
• забезпечення належної якості експлуатації багатоквартирних будинків;
• забезпечення сталої та ефективної роботи підприємств житлово-комунального господарства, підвищення рівня безпеки систем життєзабезпечення населених пунктів;
• зменшення непродуктивних втрат та витрат питної води в централізованих водопровідних мережах;
• поліпшення якості житлово-комунальних послуг;
• беззбиткова діяльність підприємств галузі;
• скорочення заборгованості споживачів за надані послуги підприємствам.

Розвиток зв'язку та інформаційних технологій
Проблемні питання:
• недостатність коштів на розвиток мереж у зв'язку з необхідністю утримання збиткових підгалузей, а саме - проводового радіомовлення та сільського телефонного зв'язку;
• значна частка відділень ДП «Укрпошта» в районі є економічно збитковими.

Основні напрями діяльності:
1. Забезпечення доступності послуг поштового зв'язку та покращення якості.
2. Сприяння розвитку підрозділів поштового зв'язку району.
Інструменти виконання:
Програма розвитку поштового зв'язку Андрушівського району на 2009-2013 роки.
Очікувані результати:
• Підвищення продуктивності та якості праці листонош;
• Раціональне використання енергоносіїв, покращення теплового режиму та умов праці;
• Підвищення якості надання і обліку послуг, покращення якості управлінського обліку;
• Забезпечення схоронності відправлень, неперервності технологічного процесу.

V. СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ та РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ

Медицина
Проблемні питання:
• ускладнюється ситуація щодо поширеності захворюваності на ВІЛ-інфекцію та СНІД;
• відмічається ріст смертності від туберкульозу;
• спостерігається ріст захворюваності на серцево-судинну патологію, яка спричиняє майже дві третини всіх випадків смертей та є причиною майже третини випадків інвалідності;
• низька оснащеність закладів охорони здоров'я що надають первинну медико-санітарну допомогу відповідно до табеля матеріально-технічного оснащення (АЗПСМ оснащені на 75%, ФАП/ФП – на 45%);
• низький рівень профілактики соціально-значущих захворювань;
• недостатнє фінансування Програми «Цукровий діабет», Комплексної програми протидії захворюванню на туберкульоз, програми «Централізовані заходи трансплантації органів і тканин»;
• капітальний ремонт терапевтичного та інфекційного відділень;
• облаштування ЦРЛ джерелом резервного електропостачання.
• майже 90% витрат ЦРЛ займає заробітна плата та та пов'язані з нею податки і збори;
• вакантні посади лікарів загальної практики сімейної медицини в сільських лікарських амбулаторіях с.Нехворощ, с.Яроповичі, с.Івниця, с.Новоівницьке;
• на вторинному рівні надання медичної допомоги вакантні посади уролога, дитячого інфекціоніста, завідувача терапевтичним відділенням;
Основні напрями діяльності:
1. Підвищення якості надання медичних послуг, шляхом збільшення витрат на забезпечення пацієнтів ліками, харчуванням, доступності послуг;
2. Створення центру первинної медико-санітарної допомоги, як окремої юридичної особи;
3. Оптимізація мережі лікувально-профілактичних закладів відповідно до вимог діючого законодавства;
4. Поліпшення укомплектованості медичних закладів лікарями ЗПСМ та окремими вузькими спеціалістами;
5. Поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я відповідно до табеля оснащення;
6. Реалізація заходів спрямованих на профілактику та лікування серцево-судинних захворювань;
7. Розробити та затвердити районну програму протидії захворювання на туберкульоз на 2013-2016 роки;
8. Поліпшення надання медичної допомоги дітям і матерям;
9. Поліпшення надання допомоги хворим на вірусні гепатити;
10. Реалізація програм, що спрямована на подолання ВІЛ–інфекції/СНІДу, онкологічних захворювань.
Інструменти виконання:
Указ Президента України № 187/2012 «Про Національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
Регіональна програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року.
Районна програма щодо виконання заходів Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на 2011-2016 роки.
Очікувані результати:
• Зниження рівня загальної захворюваності населення на 1,2%.
• Зменшення показника смертності від СНІДу на 3%.
• Зменшення рівня захворюваності на злоякісні новоутворення на 3%. Зниження смертності від онкологічних захворювань на 0,3%.
• Зменшення рівня захворюваності та смертності населення на туберкульоз на 1%.
• Зниження смертності від інсультів та інфарктів на 2,0%.
• Зниження загального коефіцієнту дитячої смертності на 3%.

Освіта
Проблемні питання:
1. недостатня якість освітніх послуг в частині сільських шкіл району за одночасних надзвичайно високих витрат на утримання таких шкіл;
2. низький рівень матеріально-технічного забезпечення навчальної бази шкіл та дошкільних навчальних закладів району;
3. відсутність внутрішніх туалетних кімнат в більшості шкіл району;
4. розбалансовані системи опалення в частині шкіл району, зокрема в обох гімназіях;
5. низька якість експлуатації будівель шкіл району;
6. відсутність груп компенсуючого типу на базі ДНЗ району.
Основні напрями діяльності :
1. підвищення якості надання освітніх послуг, в т.ч. шляхом забезпечення навчання шолярів разом з дітьми своєї вікової групи, поліпшення метаріально-технічної бази шкіл, тощо;
2. ремонт внутрішньобудинкових систем опалення шкіл;
3. ремонт туалетів в школах району;
4. ремонт силами відділу освіти окремих елементів будівель шкіл району, з метою запобігання їх руйнування, виникнення передумов НП та НС;
5. оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів з утворенням освітніх округів;
6. Коригування проектно-кошторисної документації «Пам'ятка архітектури ХІХст. – садиби М.Терещенка в м.Андрушівка ох.№1094-Н» (Андрушівська ЗОШ І-ІІІст.) та виконання окремих видів робіт на об'єкті.
7. поточний ремонт покрівлі Червоненської ЗОШ I-IIIст.(корпус №2);
8. реконструкція системи опалення із встановленням опалювальних котлів на твердому паливі у ДНЗ №3 «Дюймовочка»;
9. заміна вікон на металопластикові у ДНЗ «Сонечко», «Дюймовочка», «Малятко»;
10. заміна твердопаливного котла НІІСТУ-5 в Іванківській ЗОШ I-IIIст.;
11. ремонт внутрішньобудинкової системи опалення Андрушівської гімназії;
12. реставрація пам'ятки архітектури ХІХст. – садиби М.Терещенка в м.Андрушівка;
13. підключення загальноосвітніх навчальних закладів до мережі Інтернет;
14. створення центру розвитку дитини на базі Андрушівського ДНЗ №3 «Дюймовочка».
Інструменти виконання:
Районна цільова соціальна програма розвитку дошкільної освіти до 2017 року.
Районна комплексна Програма розвитку освіти Андрушівщини на 2012-2015 роки.
Очікувані результати:
• Стабільне функціонування 26 дошкільних навчальних закладів, охоплення різними формами дошкільної освіти 83% дітей відповідного віку та 100% дітей 5-річного віку.
• Приведення районної шкільної мережі у відповідність до потреб дітей та діючого законодавства.
• Поліпшення якості експлуатації, в т.ч. опалення будівель шкіл району, усунення існуючих пошкоджень (недоліків) окремих елементів будівель шкіл.
• Поліпшення матеріально-технічного забезпечення навчальної бази шкіл району
• Підключення до мережі Інтернат всіх загальноосвітніх навчальних закладів I-III ступенів.
• Підвищення якості роботи позашкільних навчальних закладів.

Культура
Проблемні питання:
• вкрай повільно оновлюється матеріально-технічна база установ культури у сільській місцевості;
• 80% приміщень будинків культури та клубів потребують капітального і поточного ремонтів, ремонтів опалювальних систем;
• недостатнє оновлення бібліотек бібліотечним фондом;
Основні напрями діяльності:
1. Забезпечення проведення капітальних та поточних ремонтів закладів культури.
2. Сприяння розвитку аматорських творчих колективів району.
3. Поповнення районних бібліотек періодичними виданнями та книжковою продукцією.
4. Формування Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
Очікувані результати:
• Проведення ремонту частини приміщень районних закладів культури.
• Створення умов для аматорської творчості.
• Вільний доступ населення, особливо соціально незахищених, до надбання українського мистецтва.
• Збереження мережі закладів культури в селах, відродження традиційних осередків народних промислів.
• Створення єдиної бази даних та електронного каталогу об'єктів культурної спадщини та розміщення на веб-сайті райдержадміністрації.

Соціальний захист населення та пенсійне забезпечення
Проблемні питання:
• 87,7% інвалідів різних груп та категорій потребують забезпечення спецавтотранспортом;
• недостатній обсяг бюджетного фінансування компенсації витрат перевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян;
• залишається значною заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, в тому числі і економічно-активних платників;
• зростання боргів перед Пенсійним фондом України сільгосппідприємств та підприємств комунальної сфери.
Основні напрями діяльності:
1. Збільшення обсягу субвенції на оплату пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремим категоріям громадян.
2. Забезпечення виплат державних видів допомоги і компенсацій у розмірах, визначених чинним законодавством.
3. Забезпечення адресності соціальної допомоги в залежності від майнового стану і доходів сім'ї.
4. Спрямування стягнення на майно боржників з метою скорочення заборгованості перед Пенсійним фондом.
5. Легалізація заробітної плати на підприємствах району.
Очікувані результати:
• За прогнозними розрахунками 2700 сімей з дітьми та 120 малозабезпечених сімей отримають державну соціальну допомогу, 3000 сімей - житлову субсидію, 150 фізичних осіб, які надають соціальні послуги - компенсацію.
• Безкоштовний проїзд отримають пільгові категорії громадян району згідно з чинним законодавством.
• Інваліди різних груп та категорій, які перебувають на обліку будуть забезпечені спецавтотранспортом, що дасть можливість зменшити соціальну напругу в районі.
• За прогнозними розрахунками надходжень коштів до Пенсійного Фонду зростуть на 11% і складуть 44167,6тис.грн. У зв'язку з підвищенням на державному рівні прожиткового мінімуму середній розмір пенсій за прогнозом збільшиться на 5,9% і складатиме в межах 1350 грн.

Доходи населення
Проблемні питання:
• оплата праці «в конвертах» без сплати ЄСВ;
• використання робочої сили без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцями;
• значна заборгованість із виплати заробітної плати на державному підприємстві «Червоненський ЗПТ».
Основні напрями діяльності:
1. Забезпечення погашення боргів із виплати заробітної плати.
2. Сприяння зростанню частки населення з доходами та працівників з рівнем заробітної плати вище прожиткового мінімуму.
3. контрольно-перевірочна робота щодо використання роботодавцями найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин.
Очікувані результати:
• Ліквідація заборгованості із виплати заробітної плати .
• Частка працівників, яким нарахована заробітна плата нижче прожиткового мінімуму для працездатної особи, зменшиться до 6%.
• З урахуванням зростання економіки та мінімальної заробітної плати, середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників району у 2013 році зросте на 25% і становитиме 2512 грн., у промисловості – на 25% (2400 грн.), у сільському господарстві – на 22,7% (2700 грн.).

Ринок праці
Проблемні питання:
• високий рівень безробіття у сільській місцевості;
• професійно-кваліфікаційний рівень незайнятих громадян не відповідає сучасним вимогам ринку праці;
• більше третини вакантних посад із мінімальною заробітною платою.

Основні напрями діяльності:
1. Сприяння у наданні допомоги безробітним у доборі підходящої роботи, а підприємствам, установам та організаціям - потрібних працівників.
2. Заохочення громадян до самозайнятості через виплату належної допомоги з безробіття одноразово для організації власної справи.
3. Вдосконалення системи профорієнтації населення.
4. Забезпечення різних форм взаємодії служби зайнятості із представниками владних структур, роботодавців та громадських організацій з метою популяризації послуг центрів зайнятості у задоволенні їх потреб у робочих кадрах.
Інструменти виконання:
Районна програма зайнятості населення на 2012-2013 роки.
Очікувані результати:
• Рух робочої сили через службу зайнятості у 2013 році становитиме 3,1 тис. осіб.
• У 2013 році передбачається працевлаштувати 870 осіб.
• Шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово буде працевлаштовано 8 безробітних.
• Професійним навчанням безробітних (підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації) буде охоплено 250 осіб.
• Братимуть участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру 225 осіб.
• Чисельність громадян, яким будуть надані профорієнтаційні послуги становитиме 5,0 тис.осіб.

Молодіжна і сімейна політика, соціальна робота з сім'ями, дітьми та молоддю, захист прав та інтересів дітей
Проблемні питання:
• забезпечення молоді доступним житлом;
• слабка матеріально-технічна база КП ДОЗ «Чайка»;
• збільшується кількість сімей та осіб, які потребують соціальної підтримки центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і закладів соціального обслуговування;
• актуальною є проблема раннього виявлення, оцінки потреб надання соціальних послуг, здійснення соціального супроводу сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах;
• зберігається тенденція поширення соціально-небезпечних хвороб у підлітковому та молодіжному середовищі: наркоманії, алкоголізму, ВІЛ-інфекції, туберкульозу тощо, в тому числі і в сільській місцевості;
• стабільно високою є кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;
• сільські, та селищна ради не завжди своєчасно надають інформацію про дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та дітей сиріт;
• недостатня увага з боку сільських рад до контролю за житлом дітей, які перебувають в інтернатних закладах .
Основні напрями діяльності:
1. Сприяння розвитку самостійної зайнятості та підприємницької діяльності молоді.
2. Підтримка молодіжних ініціатив.
3. Соціальна підтримка багатодітних сімей.
4. Реалізація заходів з попередження насильства в сім'ї.
5. Забезпечення організації відпочинку та оздоровлення дітей.
6. Підвищення рівня професійної компетентності фахівців із соціальної роботи Андрушівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
7. Активізувати роботу, спрямовану на розвиток сімейних форм виховання - усиновлення, опіка, піклування, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
8. Забезпечення доступу населення району до соціальних послуг, які надає центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
9. Посилення співпраці між структурними підрозділами райдержадміністрації, що опікуються проблемами дітей, та головами місцевих рад, які є головами органів опіки та піклування.
10. Здійснення системного контролю за умовами проживання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які утримуються в сімейних формах виховання, та у сім'ях, де батьки, або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов'язків.
11. Налагодження співпраці служби у справах дітей з територіальними громадами щодо захисту прав та розвитку дитини.
12. Запобігання поширенню соціального сирітства, створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім'ї.
Очікувані результати:
• Зниження безробіття серед молоді на ринку праці.
• Забезпечення оздоровленням та відпочинком 55% дітей шкільного віку.
• Підвищення рівня професійної компетенції фахівців АРЦСССДМ.
• Зменшення кількості дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, та дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
• Збільшення питомої ваги дітей, охоплених сімейними формами виховання.

Розвиток фізичної культури і спорту
Проблемні питання:
• зростання частки населення, в т.ч. дітей шкільного віку, з прогресуючими хронічними хворобами серця, гіпертонією, неврозом, артритом, ожирінням, тощо, що призводить до збільшення числа осіб нездатних витримувати звичайні фізичні навантаження, зниження рівня працездатності населення, тривалості життя;
• відсутність сталих традицій та мотивацій до фізичного виховання і занять масовими видами спорту, як важливого чинника фізичного та соціального благополуччя, поліпшення стану здоров'я, ведення здорового способу життя;
• невідповідність нагальним вимогам фінансового та матеріально-технічного забезпечення сфери фізичної культури і спорту.
Основні напрями діяльності:
1. Створення умов для фізичного виховання і спорту в усіх типах навчальних закладів.
2. Забезпечення розвитку дитячо-юнацького спорту.
3. Забезпечення розвитку спорту вищих досягнень, спорту ветеранів.
4. Реалізація заходів з поліпшення організаційного, нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового, науково-методичного, інформаційного забезпечення сфери фізичної культури і спорту.
Інструменти виконання:
Районна програма розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки».
Розпорядження голови облдержадміністрації від 29.07.2009 року № 249 «Про затвердження заходів із забезпечення міст і районів області спортивними майданчиками на 2010-2014 роки».
Очікувані результати:
• Збільшення рівня охоплення населення всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи.
• Збільшення охоплення заняттями у дитячо-юнацьких спортивних школах до 10% від загальної кількості дітей та підлітків віком 6-18 років, які проживають на території району.
• Зростання результатів виступів спортсменів району на чемпіонатах області та офіційних змаганнях Всеукраїнського рівня.

Природна та техногенна безпека, охорона навколишнього природного середовища
Проблемні питання:
• на території району знаходиться 8 потенційно небезпечних об'єктів, які підлягають облаштуванню системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у випадку їх виникнення;
• 1 об'єкт магістрального газопроводу оснащено штатними системами, які забезпечують раннє виявлення надзвичайних ситуацій, але необхідне виведення відповідних критичних сигналів за параметрами контролю та захисту до пультів спостереження;
• на окремих підприємствах району проектна документація на влаштування Систем розроблена та погоджена, однак, монтажні роботи не проводяться;
• 7% сільських поселень району знаходяться поза нормативними межами зон виїзду пожежних команд;
• недостатнє фінансування програми та заходів щодо забезпечення пожежної безпеки в районі;
• стан протипожежного захисту закладів освіти, охорони здоров'я, культури та інших установ соціальної сфери району не забезпечує безпечних умов перебування людей в них.
• забруднення поверхневих вод району скидами неочищених та недостатньо очищених стічних вод безпосередньо у водні об'єкти та через системи каналізації, які негативно впливають на якість поверхневих вод.
• зростання обсягів утворення та накопичення побутових відходів.
• наркоманія і наркоторгівля.
Основні напрями діяльності:
1. Завершення розробки проектної документації для влаштування систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у випадку їх виникнення на потенційно небезпечних об'єктах.
2. Контроль за впровадженням Систем на підприємствах.
3. Захист населених пунктів від можливого затоплення паводками і повенями на річках району.
4. Розроблення для органів місцевого самоврядування методичних рекомендацій з питань організації роботи та фінансування підрозділів місцевої пожежної охорони.
5. Очистка стічних вод, поліпшення технічного стану та благоустрій водойм, озеленення населених пунктів району.
6. Утилізація відходів.
7. Охорона та раціональне використання природних ресурсів.
Очікувані результати:
• Своєчасне виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного походження.
• Зниження ймовірного ризику виникнення надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об'єктах, загибелі людей на них, зменшення матеріальних втрат.
• Покращення стану техногенної безпеки на території району.
• Забезпечення належних умов для виконання завдань за призначенням пожежно-рятувальними підрозділами.
• Зниження ймовірного ризику виникнення пожеж та загибелі людей на них, зменшення матеріальних втрат від пожеж.
• Покращення стану пожежної безпеки на території району.
• Зменшення техногенного навантаження на навколишнє природне середовище.
• Скорочення скиду забруднюючих речовин у водні об'єкти.
• Покращення якості питної води.
Дотримання правопорядку, захист прав і свобод громадян
Проблемні питання:
• збільшення кількості тяжких злочинів, у тому числі умисних тяжких тілесних ушкоджень, крадіжок, шахрайств, розбоїв, незаконних заволодінь транспортними засобами, порушень правил дорожнього руху кримінального характеру;
• зростання кількості злочинів, вчинених особами, які раніше їх вчиняли;
• необхідність підвищення оперативності реагування на повідомлення та заяви громадян про правопорушення та злочинні посягання;
• необхідність модернізації матеріально-технічного забезпечення органів внутрішніх справ;
• потреба активізації роботи з викриття та документування фактів кримінальної та адміністративної корупції, у тому числі хабарництва;
• зростання кількості вчинених дорожньо-транспортних пригод та потерпілих в них осіб.
Основні напрями діяльності:
1. Реалізація заходів, визначених «Комплексною програмою профілактики злочинності у Андрушівському районі на 2011-2015 роки».
2. Встановлення автономної сигналізації, засобів відеоспостереження на об'єктах господарського комплексу, забезпечення їх фізичною охороною.
3. Впровадження автоматизованої системи управління нарядами з метою оперативного реагування на злочини (центр оперативного реагування); забезпечення піших патрулів та патрульного автотранспорту відповідними технічними засобами (GPS-маячки для позиціювання піших нарядів, система супутникового спостереження GPS для патрульного автотранспорту).
4. Протидія організованій злочинності, корупції та хабарництву.
5. Попередження розповсюдження наркозлочинності.
6. Пропаганда безпечної поведінки, попередження аварійності, зменшення тяжкості її наслідків, підвищення дисципліни водіїв.
7. Проведення профілактичних заходів у дитячому та молодіжному середовищі.
8. Надання правової допомоги населенню.
Інструменти виконання:
Районна комплексна програма боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень в Андрушівському районі на 2011-2015 роки.
Районна програма щодо виконання заходів Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на 2011-2016 роки.
Очікувані результати:
• Скорочення часу реагування міліції на заяви та повідомлення громадян про вчинення протиправних дій та збільшення числа злочинів, розкритих по «гарячих слідах».
• Підвищення ступеня захисту (охорони) та зниження рівня злочинних посягань на об'єкти, де знаходяться товарно-матеріальні цінності.
• Зменшення кримінального впливу на бюджетоутворюючі галузі економіки району та негативного впливу з боку організованої злочинності.
• Зменшення корупційних проявів, фактів хабарництва, насамперед в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.
• Зниження рівня дитячої злочинності.
• Підвищення рівня правосвідомості учасників дорожнього руху, зниження тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод.
Управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району
Проблемні питання:

• неефективне використання окремих об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району;
• відсутність документів про право власності на окреме нерухоме комунальне майно та правопосвідчуючих документів на земельні ділянки, на яких розташовані ці об'єкти;
• збитки підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району; невикористання існуючих можливостей по досягненню позитивних фінансових результатів на комунальних підприємствах;
• низький тепловий опір більшості будівель бюджетних установ;
• низький рівень використання електроенергії за «нічним тарифом» та відновлюваних видів палива (деревини та її відходів, тощо).

Основні напрями діяльності:

1. Аналіз фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств з метою виведення їх на прибутковий рівень та забезпечення зростання фінансових результатів.
2. Вжиття заходів по упорядкуванню та документальному оформленню комунального майна і земельних ділянок, на яких розміщені ці об'єкти.
3. Внесення пропозицій щодо приватизації об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району.
4. Проведення модернізації об'єктів комунального господарства, у тому числі: переведення котелень соціальної сфери на використання альтернативних видів палива.
5. Реконструкція та модернізація об'єктів водопровідно-каналізаційного господарства.
6. Упровадження техніко-технологічних заходів з енергозбереження в господарському комплексі району, у тому числі на підприємствах, установах, організаціях соціальної та бюджетної сфери.
7. Упровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів у закладах комунальної власності.

Інструменти виконання:

Рішення районної ради від 08.04.2011 «Про делегування районній державній адміністрації окремих повноважень по оперативному управлінню об'єктами спільної власності територіальних громад району».
Рішення районної ради від 08.04.2011 «Про затвердження Положення про порядок управління об'єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селища, міста району».

Очікуваний результат:

• Ефективне та раціональне використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району.
• Підвищення відповідальності керівників установ, організацій, підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району.
• Забезпечення покращення показників фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств.
• Зменшення енерговитрат та економія бюджетних коштів.

VI. Розвиток району
У 2013 році економічна і соціальна політика району буде спрямована на підвищення інвестиційної привабливості, конкурентоспроможності своєї території шляхом нарощування і ефективного використання економічного потенціалу, розвитку соціальної сфери та підвищення життєвого рівня населення.
У районі на інвестиційні проекти та переоснащення і модернізацію виробничих процесів буде спрямовано 36,3млн.грн.
У легкій промисловості заплановано здійснити заходи по заміні виробничого обладнання у ТДВ фабрика «Восход».
У харчопереробній промисловості заплановано реалізувати 1 інвестиційний проект по будівництву нового цеху виробництва спредів на ТОВ «Андрушівський маслосирзавод» та модернізувати виробничі процеси на ПАТ «Червонський цукровик», ТОВ «Андрушівський маслосирзавод». Загальна вартість становить 4,5 млн.грн.
У сільському господарстві заплановано впровадження:
- в одному сільськогосподарському підприємстві сучасних підходів у розвитку молочного скотарства (реконструкція ферм, будівництво доїльних залів, нарощування поголів'я корів, підвищення їх продуктивності на умовах співфінансування із державного бюджету);
- одного проекту по створенню фермерського господарства з розвитку м'ясного скотарства;
- створення одного спеціалізованого підприємств по відгодівлі свиней.
У галузі охорони здоров'я передбачається спрямувати діяльність на підвищення якості та поліпшення доступності медичних послуг, профілактику та раннє виявлення захворювань, особливо жителів сільської місцевості, що сприятиме зміцненню стану здоров'я.
У галузі освіти будуть створені належні умови для всебічного та повноцінного розвитку дітей, забезпечено надання якісних послуг дошкільної та загальної освіти. Заплановано провести реконструкцію системи опалення із встановленням опалювальних котлів на твердому паливі у ДНЗ «Дюймовочка», заміна вікон з встановленням енергозберігаючих склопакетів в ДНЗ «Сонечко», «Дюймовочка», «Малятко».
У житлово-комунальному господарстві у 2013 році заплановано роботи з модернізації об'єктів водозабезпечення, водовідведення, реконструкцію вуличного освітлення, ремонт вулиць і доріг комунальної власності, будівництво підвідних газопроводів до сіл Степок, Корчми ще, Зарубинці, Яроповичі.
У промисловості у 2013 році темпи приросту реалізації промислової продукції збільшаться порівняно з очікуваними показниками 2012 року. Також зросте обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на душу населення на 3,7%.

У сільському господарстві за рахунок виконання заходів по підвищенню родючості ґрунтів, упровадження інтенсивних ресурсозберігаючих технологій вирощування сільськогосподарських культур, прогнозне виробництво валової сільськогосподарської продукції у сільгосппідприємствах у 2013 році зросте на 0,2% і становитиме 320,2 млн.грн.
Стабільне нарощування виробництва в реальному секторі економіки району сприятиме покращанню фінансових показників їх розвитку. Передбачається у 2013 році збільшити фінансовий результат до оподаткування по відношенню до 2012 року на 12%. Прогнозується покращення фінансового результату підприємств, які отримали прибуток з одночасним скороченням збитків.
У 2013 році прогнозується зростання доходів місцевих бюджетів (без трансфертів з держбюджету), що забезпечить їх приріст по відношенню до очікуваного 2012 року в цілому по районі на 11,4% або на 3млн.грн.
За прогнозом у 2013 році обсяг бюджету розвитку місцевих бюджетів збільшиться на 11,4% і становитиме 1,1млн.грн.
Здійснення у 2013 році комплексу заходів, спрямованих на поліпшення інвестиційного клімату та активізацію інвестиційної діяльності забезпечить зростання обсягів прямих іноземних інвестицій на 3,8% і складатимуть 1350,0тис.дол.США.
Активізація економічної та інвестиційної діяльності дасть можливість підвищити рівень життя населення. У 2013 році прогнозується подальше зростання середньомісячної заробітної плати до 2512 грн.

                                                                                                                                                                                                            Додаток 2

                                                               ОСНОВНІ     ПОКАЗНИКИ                                                        

    ЕКОНОМІЧНОГО  І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ АНДРУШІВСЬКОГО РАЙОНУ У 2010-2013 РОКАХ

Показники

Одиниця виміру

2010 рік

звіт.

2011 рік

звіт

2012 рік

очік. вик.

2013 рік прогноз

2013 рік прогноз

у %  до

очік. вик.

2012 року

1

2

3

4

5

6

7

Сфера реального сектору економіки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обсяг реалізованої промислової продукції  у діючих цінах  - всього

млн. грн.

249,0

307,7

230,8

235,0

101,8

Обсяг реалізованої промислової продукції  у розрахунку на душу населення

грн.

7094,0

8944,8

6828,4

7078,3

103,7

Валова продукція сільського господарства сільгосппідприємств

 

 

 

 

 

 

у цінах 2010 року - всього

млн. грн.

91,1

318,9

319,5

320,2

100,2

у тому числі на душу населення

грн.

2595,4

9163,8

9452,7

9644,6

102,0

Обсяг валової продукції сільського господарства сільгосппідприємств % до відповідного року

%

100,8

3,5р.

100,2

100,2

Х

Обсяг виробництва валової продукції рослинництва у сільгосппідприємствах

млн. грн.

76,2

289,8

290,3

290,7

100,1

Обсяг виробництва валової продукції рослинництва сільгосппідприємств у % до попереднього року

%

96

3,8р.

100,2

100,1

Х

Виробництво продукції рослинництва у сільгосппідприємствах:

 

 

 

 

 

 

зернові та зернобобові, включаючи кукурудзу

тис. тонн

83,0

162,7

119,6

120,0

101,0

цукрові буряки

105,4

28,6

84,6

85

101,0

соняшник

2,2

3,4

4,0

4,2

105,0

картопля

15,9

23,5

22,5

23,0

102,0

овочі

тонн

2,9

4,0

1,3

1,5

115,0

Обсяг валового виробництва продукції тваринництва сільгосппідприємств

млн. грн.

14,9

29,1

29,2

29,5

101,0

Обсяг валового виробництва продукції тваринництва у % до попереднього року

%

133

195

100,3

101,0

Х

 

Реалізація у сільгосппідприємствах худоби та птиці  на забій (у живій вазі)

тис. тонн

0,5

1,2

0,7

0,9

128,0

Виробництво у сільгосппідприємствах:

 

 

 

 

 

 

молоко

тис. тонн

5,8

6,3

6,8

7,1

104,0

яйця

млн.шт.

14,4

8,7

9,5

11,0

115,0

Обсяг виконаних будівельних робіт

тис.грн.

193,0

-

-

-

-

у % до попереднього року

%

78,2

103,6

150,0

66,7

Х

на одну особу

грн.

5,5

5,8

8,9

6,0

67,4

Обсяги введеного в експлуатацію житла загальної площі

кв.м

2278,0

961,0

1300,0

1100,0

84,6

у % до попереднього року

%

108,7

45,5

100,0

84,6

Х

на одну особу

кв.м

0,06

0,03

0,03

0,03

100,0

 

 

 

 

 

 

 

Фінансові  показники

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Надходження податків, зборів та інших обов’язкових платежів до зведеного бюджету

млн. грн.

35,1

36,2

38,5

40,2

104,4

Доходи місцевих бюджетів (без трансфертів з держбюджету)

млн. грн.

20,5

21,3

26,3

29,3

111,4

Обсяг бюджету розвитку місцевих бюджетів

тис.грн.

44,8

952,6

987,4

1100,0

111,4

Питома вага бюджету розвитку місцевих бюджетів у загальному обсязі місцевих бюджетів

%

2,0

4,7

4,7

4,8

Х

Видатки місцевих бюджетів  - всього

млн. грн.

101,5

104,2

106,8

119,0

111,4

у тому числі трансферти

млн. грн.

11,4

16,4

18,2

22,2

122,0

 

Податковий борг за податковими зобов’язаннями платників податків по податках і зборах (обов’язкових платежах)  до зведеного бюджету (станом на кінець року)

млн. грн.

7,0

7,5

6,5

5,6

86,2

 

у тому числі:

 

 

 

 

 

 

до державного бюджету

млн. грн.

4,5

4,7

4,1

3,5

85,4

до місцевих бюджетів

млн. грн.

2,5

2,8

2,4

2,1

87,5

Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування (сальдо)

тис.грн.

2231,8

24327,1

2500,0

2800,0

112,0

Фінансовий результат підприємств, які одержали прибуток

тис.грн.

17872,1

39971,9

18200,0

18500,0

101,6

Питома вага підприємств, які одержали прибуток у загальній кількості підприємств

%

54,5

71,4

72,0

75,0

Х

Фінансовий результат підприємств, які одержали збиток

тис.грн.

15640,3

15644,8

15500,0

15300,0

98,7

Питома вага підприємств, які одержали збиток у загальній кількості підприємств

%

45,5

29,6

28,0

25,0

Х

 

 

 

 

 

 

 

Показники рівня життя

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фонд оплати праці робітників і службовців, працівників сільського господарства, малих підприємств (без військовослужбовців)

млн. грн.

130,0

132,0

141,0

150,6

106,8

Фонд оплати праці працівників малих підприємств

15,5

16,8

20,0

25,0

125,0

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника

грн.

1386,0

1608,0

2010,0

2512,0

125,0

у тому числі:

 

 

 

 

 

 

у промисловості

1739,0

1804,0

1920,0

2400,0

125,0

у сільському господарстві

грн.

1778,0

1923,0

2200,0

2700,0

122,7

в оптовій та  роздрібній торгівлі

грн.

1300,0

1400,0

1500,0

1620,0

108,0

Середньомісячна заробітна плата одного штатного найманого працівника малих підприємств

грн.

1134,0

1200,0

1350,0

1566,0

116,0

Індекс  реальної заробітної плати

%

-

-

-

-

Х

Заборгованість із виплати заробітної плати (на кінець року), всього

млн. грн.

-

-

-

-

-

Темп зростання (зниження) заборгованості з виплати заробітної плати у відсотках до початку звітного року

%

-

-

-

-

Х

Заборгованість з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах

млн. грн.

-

-

-

-

-

з неї:

у промисловості

-

-

-

-

-

у сільському господарстві

-

-

-

-

-

Темп зростання (зниження) заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах  у відсотках до початку звітного року

%

-

-

-

-

Х

Частка працівників, яким нараховано заробітну плату нижче прожиткового мінімуму для працездатної особи

%

13,0

11,0

9,5

7,0

Х

 

 

 

 

 

 

 

Показники розвитку споживчого ринку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обсяги обороту  роздрібної торгівлі юридичних осіб

млн. грн.

24,9

30,9

31,5

32,1

102,0

Обсяг обороту роздрібної торгівлі на одну особу

грн.

709,4

898,3

932,0

966,9

103,7

Темп зростання (зниження) обороту  роздрібної торгівлі юридичних

%

92,9

124,1

102,0

102,0

Х

Обсяги реалізованих послуг

млн. грн.

4,8

3,0

3,0

3,2

106,7

Темп зростання (зниження) обсягу реалізованих послуг

%

90,0

63,8

100,0

106,7

Х

 

 

 

 

 

 

 

Населення та ринок праці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середньорічна чисельність наявного населення

тис.осіб

35,1

34,8

33,8

33,2

98,2

Навантаження незайнятого населення на 10 вільних робочих місць (вакансій)

осіб

28

25

23

23

100,0

Кількість працівників, які з ініціативи адміністрації працювали неповний робочий час:

 

 

 

 

 

 

всього

осіб

720

450

200

150

75,0

у % до середньооблікової кількості працівників

%

13,2

9,3

5,0

5,0

Х

Кількість працівників, які з ініціативи адміністрації перебували у відпустках

 

 

 

 

 

 

всього

осіб

625

258

100

100

100,0

у % до середньооблікової кількості працівників

%

11,3

4,7

2,5

2,5

Х

Кількість створених нових робочих місць в усіх сферах економічної діяльності -  всього

місць

658

465

410

420

102,4

у тому числі:

 

 

 

 

 

 

у промисловості

298

188

192

194

101,0

у сільському господарстві

34

24

26

27

103,8

у будівництві

2

4

5

6

120,0

у торгівлі

148

138

142

144

101,4

Кількість зайнятих працівників у малому підприємництві

тис.чол.

0,9

0,95

1,0

1,1

110,0

Кількість створених нових робочих місць за рахунок малого підприємництва

місць

380

268

237

242

102,1

 

 

 

 

 

 

 

Інноваційна діяльність

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість інноваційно-активних підприємств

одиниць

1

1

2

3

150,0

Частка інноваційно-активних підприємств у загальній кількості промислових підприємств регіону

%

9,0

9,0

18,0

22,0

 

Х

Обсяг реалізованої інноваційної продукції

 

 

 

 

 

 

всього

млн. грн.

-

-

-

-

-

у % до загального обсягу реалізованої промислової продукції

%

-

-

-

-

Х

Впроваджено нових технологічних процесів, всього

одиниць

-

-

-

-

-

з них маловідходних, ресурсозберігаючих

-

-

-

-

-

Освоєно нових видів продукції, всього

2

10

11

12

109,0

з них нових видів техніки

-

-

-

-

-

 

 

 

 

 

 

 

Інвестиційна та зовнішньо -економічна діяльність

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обсяг прямих іноземних інвестицій, по наростаючому підсумку -всього[2]

тис.дол. США

1355,4

1284,8

1300,0

1350,0

103,8

у % до попереднього року

%

122,9

94,9

100,0

103,8

Х

Абсолютний приріст (зменшення) прямих іноземних інвестицій до початку року

дол. США

70,0

-70,6

15,2

20,0

131,6

Обсяг прямих іноземних інвестицій на душу населення

39,9

36,8

38,5

39,9

103,6

Прямі іноземні інвестиції за видами економічної діяльності:

 

 

 

 

 

 

промисловість

Тис.дол.США

620,0

550,0

550,0

560,0

101,8

сільське господарство

700,0

700,0

720,0

760,0

105,5

будівництво

-

-

-

-

-

торгівля

-

-

-

-

-

транспорт

20,0

20,0

20,0

20,0

100,0

фінансова діяльність

-

-

-

-

-

операції з нерухомістю

10,0

10,0

10,0

10,0

100,0

Обсяг експорту, всього

957,2

31,4

50,0

60,0

120,0

Обсяг експорту у % до попереднього року

%

302,7

3,2

166,7

120,0

Х

Обсяг імпорту, всього

тис.дол. США

2134,8

2106,6

2110,0

2200,0

104,3

Обсяг імпорту у % до попереднього року

%

47,2

87,8

100,0

104,7

Х

 

 

 

 

 

 

 

Житлово-комунальне господарство

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кредиторська заборгованість за житлово-комунальні послуги у житлово-комунальному господарстві

тис.грн.

60,0

40,0

20,0

10,0

50,0

Темп зростання (зменшення) кредиторської заборгованості за житлово-комунальні послуги, у відсотках до початку звітного року

%

68,2

66,7

50,0

50,0

Х

Дебіторська заборгованість за житлово-комунальні послуги у житлово-комунальному господарстві

тис.грн.

1900,0

1600,0

1200,0

1000,0

83,3

Темп зростання (зменшення ) дебіторської  заборгованості за житлово-комунальні послуги, у відсотках до початку звітного року

%

135,6

84,2

75,0

83,3

Х

Обсяг боргу населення за житлово-комунальні послуги

тис.грн.

1946,7

1838,4

1600,0

1400,0

87,5

Темп зростання (зменшення) заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг

%

158,3

94,7

88,9

87,5

Х

Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг

%

96,3

100,8

100,0

100,0

Х

 

 

 

 

 

 

 

Введення в експлуатацію об`єктів соціальної сфери

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

за рахунок усіх джерел фінансування:

 

 

 

 

 

 

Загальна площа житла

тис.кв. м

2,2

1,0

1,3

1,1

84,6

Середні навчальні заклади

уч. місць

-

-

-

-

-

Дошкільні  заклади освіти

місць

-

-

40

-

-

Лікарні

ліжок

-

-

-

-

-

Амбулаторно-поліклінічні заклади

відвід. за зміну

-

-

-

-

-

Водопровід

км

5,8

0,6

0,7

0,6

85,7

Каналізація

км

-

-

-

-

-

Теплопостачання

км

-

-

0,09

-

-

Газові  мережі

км

0,54

1,1

21,7

4,0

18,4

Вулиці та дороги з твердим покриттям, введені за рахунок місцевих бюджетів

км

-

-

-

-

-

 

 

 

 

 

 

 

Розвиток малого підприємництва

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість малих підприємств

один.

84

95

108

115

106,5

Темп зростання (зменшення) кількості малих підприємств, у відсотках до попереднього року

%

103,7

113,1

113,8

106,5

Х

Кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення

один.

24

27

32

35

109,4

Кількість зареєстрованих суб`єктів підприємницької діяльності –фізичних осіб на 10 тис. осіб наявного населення

один.

442

465

488

498

102,0

Кількість малих підприємств, що реалізовували продукцію та послуги, у відсотках до загальної кількості малих підприємств

%

95,0

98,0

100,0

102,0

Х

Питома вага малих підприємств в обсягах реалізації продукції

%

18,0

20,0

24,0

28,0

Х

Частка малих підприємств, які одержали прибуток

%

65,0

70,0

75,0

80,0

Х

Частка малих підприємств, які одержали збиток

%

35,0

30,0

25,0

20,0

Х

Фінансовий результат малих підприємств від звичайної діяльності до оподаткування

тис.грн.

-7940,2

0

200,0

250,0

125,0

у тому числі:

 

 

 

 

 

 

Прибуток

тис.грн.

4860,4

6800,0

6900,0

7000,0

101,4

Збиток

тис.грн.

12800,6

6800,0

6700,0

6900,0

98,5

Надходження до бюджету району від діяльності малого підприємництва

млн. грн.

21,0

23,0

25,0

27,0

108,0

Обсяг фінансування розвитку малого підприємництва за рахунок місцевих бюджетів

тис.грн.

-

-

11,8

12,0

101,7

  

 

Головне меню

Ви тут: Головна Документи Рішення 15 сесія VI скликання Про Програму економічного і соціального розвитку Андрушівського району на 2013 рік