Про стан харчування учнів у загальноосвітніх школах району

trizyb1
trizyb1

 

 

                     АНДРУШІВСЬКОЇ РАЙОННА РАДА
                            ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
                                    РІШЕННЯ

Шістнадцята сесія                                       Шостого скликання
від червня 2013 року


Про стан харчування учнів у
загальноосвітніх школах району

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 5 Закону України "Про охорону дитинства", постанов Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року №1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах" та від 02.02.2011 року №116 "Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість", заслухавши інформацію начальника відділу освіти райдержадміністрації Сословської С.І. про стан харчування учнів у загальноосвітніх школах району, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію начальника відділу освіти райдержадміністрації Сословської С.І. про стан харчування учнів у загальноосвітніх школах району взяти до відома.
2. Відділу освіти райдержадміністрації:
- забезпечити організацію повноцінного збалансованого харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до діючого законодавства;
- вживати заходи по максимальному охопленню учнівської молоді гарячим харчуванням;
- забезпечити безкоштовне харчування учнів 1-4 класів, дітей-сиріт та позбавлених батьківської опіки, дітей із малозабезпечених сімей, передбачивши необхідні кошти у кошторисі видатків;
3. Андрушівському міжрайонному управлінню головного управління Держсанепідслужби у Житомирській області забезпечити контроль та державний санітарно-епідеміологічний нагляд за організацією харчування дітей у навчальних закладах.
4. Рекомендувати міській, селищній та сільським радам, організаціям, підприємствам і установам сприяти загальноосвітнім закладам в організації харчування учнів району.
5. Рекомендувати управлінню фінансів райдержадміністрації при формуванні районного бюджету передбачити відповідні кошти на якісну та повноцінну організацію харчування учнів в межах наявних фінансових ресурсів.
6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань та соціального захисту населення.

Голова ради                                                                        О.В. Мельник

 

 

 

 

                   УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
                                    ВІДДІЛ ОСВІТИ АНДРУШІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

вул. Леніна, 11 м. Андрушівка, 13400 т. (04136) 215-33, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. код ЄДРПОУ 02142980

15.04.2013р.
№ 294


Голові Андрушівської
районної ради
Мельнику О.В.

Про організацію харчування в загальноосвітніх навчальних закладах району
в 2012-2013 навчальному році

В 2012-2013 навчальному році харчування організовано в 27 загальноосвітніх навчальних закладах району. Гарячим харчуванням охоплено 2128 учнів що становить 60% від загальної кількості школярів району (в 2011-2012 н.р. – 59%). Безкоштовне гаряче харчування отримують 1336 школярів, 91% цієї кількості складають учні 1-4 класів, тобто 1219 дітей. В новому навчальному році лише в одній школі І ступеня Андрушівського району, а саме Каменівській, учні початкової школи отримують буфетне харчування, 5 дітей складають 0,5 % від загальної кількості учнів 1-4 класів. Безкоштовним харчуванням в навчальних закладах району забезпечуються 72 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Діти з малозабезпечених сімей, за представленими документами також отримують гаряче харчування безкоштовно. З районного бюджету в цьому році на харчування в першому півріччі виділено 480 тисяч гривень, оплата становить 4,5 грн. на 1 дитину в день. Для здешевлення харчування керівники навчальних закладів активно залучають спонсорську допомогу від батьків та організацій, підприємств району (надається у вигляді продуктів харчування: картопля, морква, столові буряки, капуста та ін..). Використовуються продукти вирощені на пришкільних ділянках. Загалом на 2012-2013 навчальний рік заготовлено 10 тон картоплі, 500 кг столового буряка, 400 кг капусти, 600 кг моркви, 210 кг цибулі, 20 кг квасолі, 8 кг щавлю, 5 кг часнику та 400 кг різних фруктів.
Для забезпечення учнів гарячим харчуванням в навчальних закладах до шкільних харчоблоків проведено холодну та гарячу проточну воду, наявне та оновлюється холодильне обладнання, столовий та кухонний посуд, інвентар. Вимоги щодо організації харчування відповідальними працівниками та дирекцією шкіл дотримуються, видані накази про організацію харчування, призначенні відповідальні особи в навчальному закладі за організацію харчування, створенні бракеражні комісії, упорядкована та ведеться необхідна документація. Питання виробничого характеру, в межах компетенції, вирішуються дирекцією школи та відповідальними за організацію харчування особами.
В організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів присутні й певні проблеми. Зростання цін не дозволяє забезпечити виконання норм харчування в повному обсязі, постійно проводити „С"-вітамінізацію харчування. Пристосовані та побудовані десятки років тому харчоблоки не мають необхідного обсягу площі, що не забезпечує послідовність та не перетинання технологічних процесів приготування їжі (окремі столи для приготування м'ясних продуктів, риби, овочів сирих та варених, нарізання хліба, ін).
Щороку протягом серпня проводяться огляди готовності загальноосвітніх закладів до навчального року, зокрема стан їдалень, робота водогонів, наявність необхідної кількості миючих ванн, робочих поверхонь, відведення води.
Спільно із Андрушівським міжрайонним управлінням головного управління Держсанепідслужби здійснюються заходи з метою поліпшення умов функціонування шкільних їдалень, зокрема контроль процесу приготування страв, вчасність та якість ведення документації, послідовність технологічних процесів, дотримання законів, положень та постанов, що стосуються організації харчування. Відділом освіти Андрушівської районної державної адміністрації видано наказ від 01.10.2012 року №109 «Про організацію харчування в загальноосвітніх навчальних закладах Андрушівського району», наказ спільно із Андрушівською центральною районною лікарнею від 07.11.2012 року №122/9 «Про посилення заходів з профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед дітей у загальноосвітніх навчальних закладах». 30.10.2012р. за участю працівників райСЕС, Андрушівської ЦРЛ та райдержадміністрації проведено районний семінар-навчання керівників навчальних закладів, шкільних медичних працівників, кухарів та постачальників продукції з питань виконання норм харчування, сертифікації продукції, ведення ділової документації, профілактики гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь. Зазначені працівники здали залік на знання санітарних норм та правил. 11.04.2013 року відбувся районний семінар відповідальних за організацію харчування в навчальних закладах та кухарів шкільних їдалень на базі Андрушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 за участю начальника Андрушівського міжрайонного управління головного управління Держсанепідслужби у Житомирській області Радчук І.Ю.
Для покращення роботи шкільних їдалень необхідно проводити контроль за веденням документації та сертифікації продукції, дотримуватись технологічних вимог до приготування їжі і зберігання харчових продуктів. Питання, які стосуються організації харчування та використання сертифікованої продукції, розглядати на колегіях відділу освіти та нарадах керівників навчальних закладів району.

Начальник відділу світи                                                                                           С.І. Сословська

Головне меню

Ви тут: Головна Документи Рішення 16 сесія VI скликання Про стан харчування учнів у загальноосвітніх школах району