18 сесія VI скликання

Про хід виконання районної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року

trizyb1

                                                                                                                                    

 

                                                     АНДРУШІВСЬКА РАЙОННА РАДА
                                                          ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                     Р І Ш Е Н Н Я

 

Вісімнадцята сесія                                                                                  Шостого скликання

від 22 листопада 2013 року

Про хід виконання районної
цільової соціальної програми
розвитку дошкільної освіти
на період до 2017 року

Заслухавши відповідно до п.16 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» інформацію заступника начальника відділу освіти В.А.Бобра про хід виконання районної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, врахувавши рекомендації постійної комісії з гуманітарних питань та соціального захисту населення, районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію заступника начальника відділу освіти В.А.Бобра про хід виконання районної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року роки взяти до відома.
2. Відділу освіти районної державної адміністрації (Сословська С.І.) спільно з органами місцевого самоврядування забезпечити виконання заходів районної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань та соціального захисту населення.

 

Голова ради                                                                                                               О.В.Мельник

 

                                                             Хід виконання
                                         районної цільової соціальної програми
                                    розвитку дошкільної освіти на період до 2017 р.

Районна цільова соціальна програма розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року була затверджена рішенням 9 сесії районної ради 6 скликання від 03 лютого 2012 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.11 р. № 629 „Про затвердження державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року" та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 01.11.11 р. „Про затвердження обласної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року" з метою забезпечення механізму якісного розвитку дошкільної освіти, реалізації права кожної дитини на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти, необхідних умов функціонування і розвитку мережі дошкільних навчальних закладів.
Реалізація Програми сприятиме розширенню мережі дошкільних навчальних закладів за рахунок відновлення діяльності закладів, які не працювали з різних причин, відкриттю закладів у пристосованих приміщеннях, удосконаленню мережі дошкільних закладів різних типів, підвищенню показника охоплення дошкільною освітою дітей відповідного віку та обов'язковому охопленню дошкільною освітою дітей п'ятирічного віку, здійсненню та удосконаленню механізмів моніторингу якості дошкільної освіти, проведенню комп'ютеризації, налагодженню тісної співпраці з батьківською громадськістю.
Фінансування Програми здійснюватиметься в межах бюджетних призначень, передбачених центральними органами виконавчої влади на відповідні роки, коштів місцевих бюджетів, інших передбачених законом джерел.

І. Забезпечення конституційних прав дитини на доступність здобуття якісної освіти
Станом на 1.09.2013 р. в районі функціонує 26 дошкільних закладів. З них 2 знаходиться на базі загальноосвітніх шкіл з 6-8год. перебуванням дітей. Дошкільні навчальні заклади відвідує 1254 дитини дошкільного віку, що становить 85 % дітей віком від 1 до 6 років, які проживають на території району. В районі активно діє служба соціально – педагогічного патронату, організовано роботу консультативних пунктів на базі загальноосвітніх шкіл, які відвідують діти п'ятирічного віку, що проживають на території населених пунктів де відсутні ДНЗ. Педагогами соцпедпатронатом охоплено 165 дітей дошкільного віку. Діти п'ятирічного віку охоплені стовідсотково. На ста місцях виховується 123 дитини.

ІІ. Збереження та розвиток мережі ДНЗ різних типів і форм власності.
Протягом останніх років дошкільні навчальні заклади не закривались. Навпаки відкрито ДНЗ у селах Городківка, Іванків (2012р.). Завершуються роботи по благоустрою території Зарубинецького ДНЗ „Пізнайко" (у 2013 р. використано 100 тис.грн.). Проводиться ремонт групового блоку в приміщенні Андрушівського ДНЗ „Малятко", в якому планується до кінця року відкрити четверту групу. Відкрито групи соціально – педагогічного патронату на базі Червоненського ДНЗ „Калинка" та Гальчинського „Теремок", що дало можливість додатково охопити дошкільним вихованням близько 40 дітей. В даний час ведуться роботи по ремонту групового блоку в Старокотельнянському ДНЗ „ Колосок" (у 2012р. виділено 220 тис.грн.). після завершення яких буде можливість відкрити додатково третю групу. Адже на території сіл Стара Котельня, Нова Котельня та Старосілля проживає більше 100 дітей дошкільного віку, а дошкільним вихованням охоплено лише 50 %.
Черга на влаштування дітей в ДНЗ є в селах Бровки та Нехворощ. В даних населених пунктах проживає більше 60 дітей дошкільного віку, а площа дошкільних закладів „Ромашка " та „Дзвіночок" розраховано лише на 10 дітей, списковий склад становить 25 дітей. Щоб вирішити проблему в даних закладах слід ввести соціальних педагогів, як це зробили в Червоненському ДНЗ „Калинка" та Гальчинському „Теремок".

ІІІ. Забезпечення особистісного зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, нахилів здібностей, індивідуальних фізичних та психічних особливостей.

На базі існуючих закладів району функціонує 4 групи з пріоритетними напрямками (художньо – естетичний, фізичний), працює 25 гуртків в яких діти мають можливість розвивати свої творчі здібності. Готується до реєстрації статут центру розвитку дитини на базі Андрушівського ДНЗ „Дюймовочка". У листопаді місяці планується обстеження дітей фахівцями обласної психолого – медико – педагогічної комісії, на основі якого будуть визначені напрямки за якими буде працювати центр.
Нажаль, штатні розписи дошкільних закладів не приведені у відповідність до типових штатних нормативів. Зокрема, в штатних розписах більшості ДНЗ відсутні медичні сестри, музичні керівники, психологи, соціальні педагоги, фізруки...

ІУ. Збереження і зміцнення здоров'я дітей.

В дошкільних навчальних закладах району ведеться певна робота по збереженню та зміцненню здоров'я дітей. Педагогами практикуються різні форми роботи: заняття, загартування, спортивні свята та розваги, Дні здоров'я... Проте результативність форм роботи була б кращою якби спортивна база закладів відповідала вимогам часу. На території закладів обладнано лише 4 спортивних майданчики, проте й вони не відповідають вимогам. Лише 7 закладів мають спортивні зали, решта занять з фізичного виховання проводяться в пристосованих кімнатах. А спортивний інвентар потребує кожен дошкільний заклад. Стан дитячих меблів бажає бути кращим. Потребують оновлення дитячі меблі в дошкільних навчальних закладах м. Андрушівка, Червоне, Крилівка, Лісівка... Особливо невідповідність між стільцями та дитячим столиками викликає розвиток сколіозу у дітей.
У 2013 р. в районі було проведено районний етап всеукраїнського конкурсу „Гармонія руху". На участь в обласному етапі були направлені матеріали з досвіду роботи Андрушівських ДНЗ „Малятко". „Дзвіночок" та „Дюймовочка", Волицького „Сонечко", Новоівницького „Лісова казка". Було також проведено міське спортивне свято за участю вихованців ДНЗ міста та учнів Андрушівської гімназії.
Аналіз стану харчування дітей за І півріччя 2013 р. свідчить, що відповідно плану на харчування дітей із районного бюджету виділено 421785 грн., а використано 428623 грн., що складає 100 %. Із 1223 дітей, які відвідували дошкільні заклади, безкоштовно харчувалося 20 дітей. Харчування дітей в дошкільних закладах 3-х разове. В дошкільному закладі с. Антопіль 2-х разове ( час перебування дітей в ДНЗ 6 годин). Середня вартість харчування однієї дитини в день по місту становить 11.26 грн., а в сільській місцевості – 8.30 грн. Батьківська плата відповідно 5.63 грн. (50%) в дошкільних закладах міста і селища Червоне та 2.76 (30%) в сільських дитячих садках. Вітамінізація їжі в усіх дошкільних закладах проводиться за рахунок вживання овочів, фруктів, соків. Натуральні норми харчування виконуються на 81 %. У міській місцевості цей показник – 86%, а в сільській – 76%.

У. Модернізація навчальної та матеріально – технічної бази ДНЗ.

Стан матеріально - технічної бази дошкільних закладів задовільний. Дитячі садки в основному забезпечені твердим та м'яким інвентарем, столовим та кухонним посудом, дитячими іграшками, методичними посібниками. У 2013 році дошкільними закладами придбано: м'який інвентар на загальну суму 30250 грн.( 6.600 грн. спонсорські кошти), твердий інвентар на суму 58600 грн. ( 11682 – спонсорські кошти), кухонний посуд на суму 400 грн. ( спонсорські кошти), електроприладів на суму 30880 грн. 2 ігрових майданчики на суму 57000 грн. (спонсорські кошти), іграшок на суму 3276 грн ( спонсорські кошти), дидактичного матеріалу та методичних посібників на суму 8335 (спонсорські кошти).
Виготовлено проектно – кошторисну документацію на підведення води до приміщення Нехворощанського ДНЗ „Дзвіночок" (70 тис. грн.). ведеться капітальний ремонт приміщення Гальчинського ДНЗ „Теремок". Нажаль в Антопільському ДНЗ „Журавлик" не вирішено питання з опаленням частини приміщення. В якому можна було б обладнати спальню, санвузол.
В усіх дошкільних закладах було зроблено поточні ремонти приміщень на суму 267733тис. грн., з них позабюджетних - 110000 грн. У семи дошкільних закладах району частково замінено вікна на пластикові (77тис. грн. спонсорські кошти).
На виконання пункту 5 протокольного рішення за результатами селекторної наради, проведеної 18 червня 2013 р. під головуванням Віце-прем'єр-міністра Вілкула О. Ю. з питань виконання соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення доступу кожній дитині до дошкільної освіти, підготовки загальноосвітніх навчальних закладів до 2013/2014 навчального року та їх роботи в осінньо-зимовий період, в області вживається ряд заходів щодо створення уніфікованої системи електронної реєстрації дітей дошкільного віку ( запровадження необхідно звершити до 20.12.2013 р.).
Уніфікована система електронної реєстрації дітей дошкільного віку — система реєстрації, що створюється за єдиними правилами та вимогами і містить інформацію, необхідну для вирішення організаційних завдань щодо збору, накопичення та обробки персональних даних про дітей дошкільного віку, які стоять на черзі на зарахування, зараховані та відвідують дошкільний навчальний заклад.
Система має сприяти взаємодії дошкільних навчальних закладів та батьків, або осіб, які їх замінюють, органів влади, які беруть участь у суспільних відносинах, пов'язаних із обліком та зарахуванням дітей до дошкільних навчальних закладів.
Для створення такої системи необхідно мати комп'ютер.
У 2013 році дошкільними навчальними закладами придбано лише 2 комп'ютери, жоден дошкільний заклад не підключено до мережі Інтернет. На даний час роботу розпочато лише в 6 ДНЗ, інші заклади ще не прийняли рішення на якому комп'ютері вони працюватимуть. (особистим комп'ютером користуватись неможливо).

Педколективи ДНЗ поглиблено працюють над підвищенням рівня фахової майстерності колективу і кожного педагога зокрема. Педагоги ефективно впроваджують в практику роботи нетрадиційні форми роботи, що сприяє підвищенню ефективності навчально-виховного процесу. Важливим позитивним зрушенням є те, що ключовою позицією в оновленні педагогічного процесу в ДНЗ стала гуманізація педагогічного процесу. У 2012 – 2013 н.р. педагоги Андрушівського ДНЗ «Сонечко», Червоненського ДНЗ «Калинка», Новоівницького «Лісова казка» взяли активну участь в районній педагогічній виставці «Інноваційні педагогічні технології, творчі доробки, педагогічні ідеї і знахідки у 2012 – 2013 н.р.». Матеріали з досвіду їх роботи було відправлені на обласну виставку. Вже стало традицією проведення в районі конкурсу педагогічної майстерності „Вихователь року". Переможцями цьогорічного конкурсу стали педагоги ДНЗ Гальчинського ДНЗ «Теремок» та Червоненського «Калинка». Кращими дошкільними закладами району є дошкільні навчальні заклади селища Червоне, Гальчинський ДНЗ „Теремок", Андрушівський ДНЗ „Малятко", Лісівський „Колобок", Городківський „Зернятко", Нехворощанський „Дзвіночок", Старокотельнянський „Колосок" та інші.

Головне меню

Ви тут: Головна Документи Рішення 18 сесія VI скликання Про хід виконання районної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року