Про звернення депутатів Андрушівської районної ради щодо відновлення роботи залізничної станції Андрушівка

trizyb1

 

 

                 АНДДРУШІВСЬКА РАЙОННА РАДА
                       ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТЇ

                                  РІШЕННЯ

Вісімнадцята сесія                            Сьомого скликання

від 22 вересня 2017 року № 15

Про звернення депутатів
Андрушівської районної ради
щодо відновлення роботи залізничної
станції Андрушівка

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши звернення ТОВ «Андрушівський елеватор» від 18 вересня 2017 року №127 , районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Прийняти Звернення до в.о.голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова щодо відновлення роботи залізничної станції Андрушівка (додається).

2. Доручити голові районної ради підписати Звернення.

Голова ради                                    О.В.Осадчук

                                                   Додаток до рішення
                                                   вісімнадцятої сесії
                                          районної ради сьомого скликання
22.09.2017 року №15

                      Звернення депутатів Андрушівської районної ради
            до в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова

Вимушені звернутись до Вас, оскільки лише Ваше втручання здатне вплинути на критичну ситуацію, яка склалась на Південно-Західній залізниці ПАТ «Укрзалізниця», а саме ситуації з відновлення роботи станції Андрушівка (Південно-Західна залізниця, Житомирська область).
Ми неодноразово зверталися до керівництва ПАТ «Укрзалізниця» з даним проханням, але до цього часу наша проблема лишилась не вирішеною.
З жовтня по грудень 2016 року Козятинським відділом Південно-Західної залізниці ПАТ «Укрзалізниця» було повністю припинено подачу вагонів у даному напрямку. При цьому, жодних офіційних повідомлень або попереджень від ПАТ «Укрзалізниця» підприємства, під'їзні колії яких розташовані на вказаній дільниці, не отримували.
Після численних звернень з боку сільгоспвиробників, зберігачів зерна, промислових та переробних підприємств Андрушівського району до органів державної влади та посадових осіб ПАТ « Укрзалізниця» в грудні місяці 2016 року рух поїздів знову відновився, та перегін по травень місяць 2017 року працював у штатному режимі.
В травні місяці 2017 року здійснено повторне закриття руху поїздів між станціями Брівки та Андрушівка без будь-якого попередження та сповіщення в зв'язку з ремонтом колії.
Слід зазначити, що за 2016 рік та декілька місяців 2017 року нашими підприємствами відправлено залізничним транспортом близько 1000 вагонів, ще 1500 вагонів було заплановано відвантажити до кінця маркетингового року.
За 2016 маркетинговий рік підприємство ТОВ «Андрушівський елеватор», яке в 2014 році відновило свою діяльність в якості сертифікованого елеватора, що надає послуги фізичним та юридичним особам з приймання, зберігання, сушіння, очищення та відвантаження зерна, прийняло на зберігання понад 65 тисяч тонн зерна та переробило понад 15 тисяч тонн борошна.
Для безперебійної роботи елеватора потрібне безперебійне відвантаження зерна, тому що 95 % всіх перевезень зерна здійснюється залізничним транспортом, адже всі підприємства будь якої галузі економіки , які хоч якось залежать від перевезень, обирають перевезення залізничним транспортом.
Тобто, вказаний перегін є досить затребуваним, а тому висновки про його нерентабельність не відповідають дійсності. I взагалі, дуже сумнівно, що закриття перегону довжиною лише 22 км вплине на прибутковість такого підприємства-монополіста як ПАТ «Укрзалізниця».
На жаль, в нашій країні в галузі залізничних вантажних перевезень не існує конкуренції, такі перевезення здійснює лише одне підприємство - ПАТ «Укрзалізниця», отже альтернативи не існує.
Тобто, в даному випадку доля власників зерна та споживачів продуктів його переробки (хлібозаводів, олійно-екстракційних та крохмале-патокових заводів та інших підприємств харчової галузі) повністю залежить від дій та рішень ПАТ «Укрзалізниця». Аналогічна ситуація складається в інших галузях промисловості, підприємства яких знаходяться в межах закритого перегону. Зокрема, проблематичним є доставка мінеральних добрив на підприємства, що негативно впливає на раціональне ведення польових робіт.

Ми, що вповноважені діяти в інтересах жителів громади, звертаємося до Вас з проханням допомогти нам в цій складній ситуації та посприяти у її найшвидшому вирішенні.
Дуже сподіваємось, що наше звернення не буде залишено Вами поза увагою, викладеним фактам буде надана належна оцінка та будуть вжиті всі необхідні заходи щодо вирішення цієї складної ситуації.
За дорученням депутатів Андрушівської районної ради

Голова Андрушівської районної ради                           О.В.Осадчук

 

Ви тут: Головна Документи Рішення 18 сесія VII скликання від 22.09.17 Про звернення депутатів Андрушівської районної ради щодо відновлення роботи залізничної станції Андрушівка