Про внесення змін до Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Андрушівського району на 2017-2018 роки

АНДРУШІВСЬКА РАЙОННА РАДА

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

Дев’ятнадцята       сесія                                                             Сьомого  скликання

 

від    24  листопада    2017 року     № 5

 

Про внесення змін до Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Андрушівського району на 2017-2018 роки

 

   Відповідно до п.16 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1094 «Про затвердження Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року», на виконання спільного доручення голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради від 08.02.2017 №0668/42/2/17/р-5-22/18, врахувавши обласну Програму соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області, учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції у 2017 році», затвердженої рішенням восьмої сесії  сьомого скликання обласної ради від 22.12.2016,  розпорядження голови районної державної адміністрації від 30.10.2017 року №367 «Про внесення змін до Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Андрушівського району на 2017-2018 роки», рекомендації постійної комісії з    питань бюджету та комунальної власності,  з метою вирішення питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Андрушівського району, районна рада

 ВИРІШИЛА :

 1. Внести зміни до Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Андрушівського району на 2017-2018 роки (далі – Програма), затвердженої рішенням чотирнадцятої сесії районної ради  сьомого скликання від 10.03.2017 року № 21, а саме:

Доповнити Програму Додатком 1 «Порядок придбання житлових приміщень (будинків або їх частин із земельними ділянками на яких вони розміщені, квартир) для передачі у тимчасове безоплатне користування внутрішньо переміщеним особам» у наступній редакції:

«Житлові приміщення відповідно до цього Порядку надаються внутрішньо переміщеним особам, які потребують покращення житлових умов та перебувають на квартирному обліку за місцем проживання на території Андрушівського району відповідно до чинного законодавства, та не мають у власності іншого житла на підконтрольній території України.

Житлові приміщення передаються внутрішньо переміщеним особам у користування на підставі договору оренди, який укладається між власником майна та внутрішньо переміщеною особою на строк до трьох років, але не більше, ніж до встановлення контролю України над територією, де раніше проживала внутрішньо переміщена особа. Строк оренди може бути продовжений за згодою сторін. Витрати на утримання орендованого житла та сплату житлово-комунальних послуг покладаються на орендаря.

Приміщення не може передаватися у суборенду.

Особа втрачає право на користування наданим житлом у разі скасування довідки внутрішньо переміщеної особи (ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»), погіршення стану житла, заборгованості за житлово-комунальні послуги.

У користування може бути передане лише житло, яке знаходиться у комунальній власності.

Для отримання житла внутрішньо переміщена особа особисто подає до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації відповідну заяву, до якої додає документи:

- копію паспорта громадянина України та реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- довідку внутрішньо переміщеної особи;

- довідку органу місцевого самоврядування про перебування особи на квартирному обліку;

- довідку з державного реєстру прав на нерухоме майно про відсутність іншого житла на підконтрольній частині України;

- згоду органу місцевого самоврядування на співфінансування придбання житла у розмірі не менше 50% його вартості;

- відомості про продавця житла та його вартість;

 Комісія при районній державній адміністрації, до повноважень якої належить розгляд заяв внутрішньо переміщених осіб щодо надання їм соціальних допомог (далі – Комісія), в десятиденний термін розглядає заяву на відповідність її вимогам цього Положення та готує відповідний висновок про необхідність надання такій особі житла.

На підставі висновку Комісії управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації звертається до голови районної державної адміністрації, районної ради та органу місцевого самоврядування з клопотанням про виділення коштів на придбання житла внутрішньо переміщеній особі.

Придбання житла здійснюється органом місцевого самоврядування за рахунок коштів районного бюджету, як цільової субвенції, та власних коштів на співфінансування.

Після придбання житла та передачу його у комунальну власність орган місцевого самоврядування передає його у користування внутрішньо переміщеній особі на умовах договору оренди.

Контроль за цільовим використанням бюджетних коштів на придбання житла внутрішньо переміщеній особі здійснює управління фінансів районної державної адміністрації.

Управління праці та соціального захисту населення веде облік внутрішньо переміщених осіб, які отримали житло відповідно до цього Положення.».

 2. Рекомендувати міському, селищному, сільським головам провести роботу щодо постановки внутрішньо переміщених осіб на квартирний облік відповідно до чинного законодавства.

 3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету та комунальної власності.

 Голова ради                                                                         О.В.Осадчук     

 

Ви тут: Головна Документи Рішення 19 сесія VII скликання Про внесення змін до Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Андрушівського району на 2017-2018 роки