Про стан утримання доріг державної і комунальної власності в районі

trizyb1

 

 

                                                                              АНДРУШІВСЬКА РАЙОННА РАДА
                                                                                  ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                           Р І Ш Е Н Н Я

Двадцять друга сесія                                                                                                   Шостого скликання

від 16 травня 2014 року

Про стан утримання доріг
державної і комунальної
власності в районі

Заслухавши відповідно до ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» інформацію першого заступника голови районної державної адміністрації О.А.Борисова про стан утримання доріг державної і комунальної власності в районі, врахувавши рекомендації постійної комісії з питань промисловості, транспорту, зв'язку та розвитку підприємництва, районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію першого заступника голови районної державної адміністрації О.А.Борисова про стан утримання доріг державної і комунальної власності в районі взяти до відома.
2. Рекомендувати Старокотельнянській сільскій раді спільно з районною державною адміністрацією вирішити питання утримання гідроспоруди на річці Гуйва у с. Старосілля та доповісти на черговій сесії ради.
3. РВ УМВС України в Житомирській області посилити контроль за рухом великовагових транспортних засобів на дорогах з обмеженням навантаженням на дорожнє полотно з метою недопущення їх руйнування та доповісти сесії ради про вжиті заходи.
4. Заслухати начальника філії «Андрушівський райавтодор» ДП «Житомирський облавтодор» С.С.Пархомчука про роботу філії.
5. Прийняти Звернення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо збільшення фінансування в наступному бюджетному році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України.
6. Рекомендувати селищній, сільським радам :
- прискорити прийняття у комунальну власність безхазяйних доріг;
- придбати технічні засоби для очистки доріг від снігу в зимовий період та укласти договори з власниками транспортних засобів на проведення робіт з очистки доріг від снігу.

7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань промисловості, транспорту, зв'язку та розвитку підприємництва.

 

Голова ради                                                                                                                           В.В.Костик

Звернення
депутатів Андрушівської районної ради Житомирської області
до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збільшення фінансування в наступному бюджетному році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України.

Андрушівський район має 26 автодоріг загального користування протяжністю 232км, в тому числі територіальна дорога загального користування обласного значення Т0609 (Закутинці (Т0606) — Червоне — Андрушівка — Волиця (Р18)) протяжністю 36км. Ці дороги перебувають на балансі служби автомобільних доріг Житомирської області. Через територію району проходить регіональна автодорога Р18 — через Житомир—Попільню—Сквиру—Володарку, загальною довжиною — 149,1км.
На автодорогах та вулицях населених пунктів району знаходиться 12 автомобільних мостових споруд Служби автодоріг в області. Два автомобільні мости знаходяться в комунальній власності м.Андрушівка.
Комунальна вулиці та дороги району мають загальну протяжність 476,2км., в тому числі у районному центрі – м.Андрушівка – 64 км. Робота по прийняттю у комунальну власність вулиць та доріг, які перебували на балансі сільськогосподарських підприємств та/або є на даний час безхазяйними – продовжується. Всього на даний час обліковано 322 об'єкти (в т.ч. вулиці) комунального дорожнього господарства .
Стан більшості об'єктів, як державної форми власності, так і комунальної, вимагає проведення ремонтних робіт. На рік на капітальний ремонт доріг району виділяється близько 700 тис.грн. та вдвічі менше на поточний ремонт і утримання, збір за першу реєстрацію транспортних засобів дав у 2013 році 220,4 тис.грн. При сучасній вартості капітального ремонту одного квадратного метра дорожнього покриття в 200-230грн. міжремонтні строки виконання ремонтних робіт не дотримуються. Не сприяє цьому і порядок розподілу коштів субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг, визначений постановою КМ України від 07.09.2011 №972. Внаслідок такого розподілу в середньому на одне село нашого району у 2014 році припадатиме 20 тис.грн. на капітальний ремонт – вартість однієї машини асфальту. На поточний ремонт в середньому на село у 2014 році припаде (за умови повноцінного фінансування) 14,6тис.грн.
Свою частку в руйнування доріг додають великовагові вантажні перевезення. В період сільськогосподарських робіт на дорогах, збудованих в 50-70 роках, рухаються автопоїзди вагою більше 30 тонн.
Крім того частина сільгоспвиробників використовує проїжджу частину доріг як навантажувально-розвантажувальну площадку.
Як наслідок : дороги руйнуються швидше ніж ми встигаємо їх ремонтувати.

В зв'язку з викладеним,звертаємося з клопотанням :

- до Верховної Ради України про збільшення фінансування в наступному бюджетному році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 №52, до рівня достатнього для початку повномасштабного оновлення дорожньої мережі.

- до Кабінету Міністрів України:
- про внесення змін до постанови КМ України від 07.09.2011 №972, через зміну принципу розподілу коштів з метою спрямування коштів на найважливіші об'єкти вулично-дорожньої мережі району.

- про внесення змін до постанов КМ України від 27.06.2007 №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування», від 18.01.2001 №30 «Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами», від 10.10.2001 №1306 «Про Правила дорожнього руху» з метою організації дієвого контролю за рухом великовагового транспорту, використання доріг за призначенням та недопущення руйнування доріг загального користування в сільській місцевості.

Звернення прийнято на двадцять другій сесії Андрушівської районної ради шостого скликання 16 травня 2014 року.

За дорученням депутатів
Андрушівської районної ради
Житомирської області

Голова ради                                                                                                                        В.В.Костик

Головне меню

Ви тут: Головна Документи Рішення 22 сесія VI скликання Про стан утримання доріг державної і комунальної власності в районі