Про звернення депутатів Андрушівської районної ради Житомирської області

trizyb1

 

 

 

 

                                      АНДДРУШІВСЬКА РАЙОННА РАДА
                                                ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТЇ

                                                             РІШЕННЯ

Сьома сесія                                                                          Сьомого скликання

від 25 травня 2016 року № 20

Про звернення депутатів
Андрушівської районної
ради Житомирської області

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», врахувавши рекомендації постійної комісії з питань промисловості, агропромислового комплексу, транспорту, зв'язку, земельних відносин та соціального розвитку села, районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Прийняти Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо передачі повноважень по розпорядженню землями органам місцевого самоврядування (додається).
2. Надіслати текст звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
3. Доручити голові районної ради підписати звернення.

Голова ради                                                            С.М.Марценюк

 

                                              Звернення
    депутатів Андрушівської районної ради щодо передачі повноважень

       по розпорядженню землями органам місцевого самоврядування

Депутати Андрушівської районної ради, сільських, селищної, міської рад Андрушівського району занепокоєні повною безконтрольністю дій територіальних органів Держгеокадастру України щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності.
Бажання надати повноваження по розпорядженню землями державній установі, яка б забезпечила ефективне та науково обґрунтоване розпорядження земельними ресурсами, привело до протилежних результатів. Натомість зросла корупційна складова при прийнятті рішень у даній сфері, не з'явились системні та науково обґрунтовані підходи до розпорядження земельними ресурсами, продовжується практика роздачі землі без затверджених схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць.
Відбулось повне відсторонення органів місцевого самоврядування від вирішення суспільно важливих питань розпорядження земельними ресурсами на території громад. Органи місцевого самоврядування як представницькі органи територіальних громад не володіють інформацією про стан використання земельних ресурсів на території громади, не можуть впливати на прийняття рішень щодо розпорядження землями, захистити інтереси жителів територіальної громади, зберегти землю як базовий ресурс для розвитку громади. Відбувається фактичне обкрадання територіальних громад.
Для уникнення порушень земельного законодавства, інтересів жителів територіальних громад та збурення соціальної напруги, пропонуємо внести зміни до земельного законодавства щодо передачі повноважень по розпорядженню землями сільськогосподарського призначення сільським, селищним, міським радам та об'єднаним територіальним громадам.
Враховуючи повну безконтрольність при розпорядженні земельними ділянками, просимо призупинити дію прийнятих протягом 2015 року, при відсутності затверджених схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, наказів територіальних органів Держгеокадастру України та передати їх для погодження органам місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельних ділянок.

 

Звернення прийнято на сьомій сесії районної ради сьомого
скликання 25 травня 2016 року.

 

За дорученням депутатів районної ради

 

Голова районної ради                                                    С.М.Марценюк

 

Ви тут: Головна Документи Рішення 7 сесія VII скликання Про звернення депутатів Андрушівської районної ради Житомирської області