Про звернення депутатів Андрушівської районної ради до Президента України П.Порошенка, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

trizyb1

 

 

 

 

                                АНДДРУШІВСЬКА РАЙОННА РАДА
                                       ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТЇ

                                                    РІШЕННЯ

Сьома сесія                                                                    Сьомого скликання

від 25 травня 2016 року № 21

Про звернення депутатів
Андрушівської районної ради
до Президента України П.Порошенка,
Верховної Ради України,
Кабінету Міністрів України

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», врахувавши лист Житомирської районної ради від 12.05.2016 року №103-25/239, рекомендації постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності, районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Прийняти Звернення до Президента України П.Порошенка, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відшкодування витрат на перевезення пільгових категорій громадян (додається).

2. Доручити голові районної ради підписати звернення.

Голова ради                                                          С.М.Марценюк

 

Президенту України П.Порошенку
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Звернення
депутатів Андрушівської районної ради щодо відшкодування витрат на перевезення пільгових категорій громадян

Наслідки подій, що мали місце напередодні новорічних свят, а саме: прийняття Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік», внесення доленосних змін до законодавства України, кожен житель України і Андрушівського району зокрема, відчули 4 січня 2016 року.
Місцева влада на місцях зіткнулася із проблемними напрямами соціальної сфери, по яких здійснювалося фінансування з державного бюджету, а в 2016 році було перекладено цю непосильну ношу на місцеві громади та органи місцевого самоврядування. Це, зокрема, харчування дітей 1-4 класів та відшкодування коштів на здійснення перевезення пільгових категорій громадян.
Кошти на відшкодування витрат перевізникам, які здійснюють перевезення пільгових категорій громадян, у нинішньому році мають надаватися з місцевого бюджету, але через відсутність механізмів і самих коштів вирішити питання перевезення пільгових категорій – абсолютно нереально для місцевих органів влади .
Перевізники ж , в свою чергу, відмовляють у безоплатному перевезенні соціально незахищеним верствам населення. Це створило соціальну напругу та викликало обурення громадян, які мають право на безкоштовний проїзд відповідно діючих Законів України, та змусило вчиняти такі дії, як перекриття доріг, пікетування місцевих органів влади. Надходять численні письмові і усні звернення, скарги. Це – крик душі пенсіонерів, батьків багатодітних родин, які в своїй державі вже не можуть отримати хоча б таку мізерну допомогу ! На сьогоднішній день пенсіонери, які віддали своє здоров'я на розбудову нашої держави і отримали за це винагороду у вигляді мінімальної пенсії, не мають фінансової можливості доїхати до лікарні чи міста.
Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення соціальної напруги в районі та державі вцілому, просимо внести відповідні зміни до законодавства України та забезпечити виділення коштів з державного бюджету на відшкодування витрат на перевезення пільгових категорій громадян. Вважаємо, що найбільш правильним шляхом вирішення цього питання може стати запровадження адресного надання пільг у грошовій формі. Реалізація зазначеного механізму дасть змогу повністю забезпечити всі вимоги технологічного процесу перевезень автомобільним транспортом.
Звернення прийнято на сьомій сесії районної ради сьомого скликання 25 травня 2016 року.
За дорученням депутатів районної ради

Голова районної ради                             С.М.Марценюк

Ви тут: Головна Документи Рішення 7 сесія VII скликання Про звернення депутатів Андрушівської районної ради до Президента України П.Порошенка, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України