Новини

Є чому повчитись у молодих голів.

 DSC0687
 DSC0700
 DSC0692
 DSC0672
 DSC0675
 DSC0695
 DSC0697
 DSC0696
 DSC0691
 DSC0681
 DSC0705
 DSC0723
 DSC0721

Є чому повчитись у молодих голів.  Черговий семінар голів місцевих рад відбувся 28 квітня на території Антопільської сільської ради .

Село Антопіль має територію 210.0 га , де проживають 415 жителів.

Із соціальної сфери в селі функціонують загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, дошкільний заклад, фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури та бібліотека, відділення поштового звязку. Але навіть такі невеличкі села мають право на гідне життя. У них є свої проблеми, які покликана вирішувати сільська рада спільно з територіальною громадою. І з цим вони успішно справляються разом з сільським головою Юрієм Васильовичем Устичем. Юрій Васильович обраний сільським головою вперше, але відразу ж розпочав роботу з благоустрою населеного пункту, а саме облаштування території школи та будинку культури. Подвір'я школи та доріжку до закладу культури викладено сучасною тротуарною плиткою, на що особливу увагу звернули голови рад. Учасників семінару радо зустрічали представники учнівського колективу разом з в.о.директора О.В.Гончаренко, провели по класним кімнатам, ознайомили з комп'ютерним класом та шкільною їдальнею. В селі проживають 36 дітей дошкільного віку, тому проблемою було переведення дошкільного закладу, який працював при школі, в окреме приміщення. Поки що 18 діточок , які відвідують садочок «Журавлик», знаходяться в одній кімнаті, але в планах розширення закладу.
                   Увіковічення пам'яті бійців, які полягли на фронтах Другої Світової війни, воїнів-односельчан та воїнів, які загинули під час визволення села, догляд за місцями вічного спокою – сільськими кладовищами - святий обов'язок сільських рад, територіальних громад, візитна картка кожної сільської ради. Антопільске кладовище упорядковане, ритуальна площадка облаштована бетоном і гранітом. Привертають увагу гранітні стели з викарбуваними прізвищами тих, хто загинув при визволенні села від фашистських загарбників та похоронені в братській могилі, які встановлені з ініціативи сільського голови Ю.В.Устича замість тих,що були встановлені ще в повоєнні роки . Антопільчани пам'ятають своїх визволителів та дбайливо доглядають за братською могилою, прагнучи щоб на ній завжди цвіли квіти. Не стерти з пам'яті і страшні роки голодомору. « Тоді їх міг спасти хліб, а зараз тільки пам'ять» - такі слова викарбувано на встановленому пам'ятному знаку жертвам голодомору, що височить на насипаному кургані. Які б події не відбувалися в житті людини, населеного пункту, громади, то все є їх історією. В 1841 році на місці, де нині громадське кладовище, громадою села та паном Невмержицьким було закладено будівлю церкви, а у 1938 році її було розібрано і з матеріалу складено сільський будинок культури. Старожили пам'ятають про ці події. На їх прохання за підтримки Ткаченків на місці розібраної церкви встановлено пам'ятний знак.
                       Семінарські навчання проходили в сільському будинку культури. Юрій Васильович поділився з колегами досягненнями сільської ради, проблемами та шляхами вирішення питань життєзабезпечення територіальної громади. Що йому вдалося зробити за без малого півтора роки головування і які має плани.
                На пленарному засіданні перед головами рад виступив О.А.Борисов, перший заступник голови районної державної адміністрації, який ознайомив голів рад з організацією оздоровлення дітей в Комунальному підприємстві «Дитячий оздоровчий заклад «Чайка» Андрушівської районної ради» в поточному році та звернув увагу на особливість придбання путівок та контингент дітей, які слід оздоровити.
                     С. А. Михайловський, керуючий справами виконавчого апарату районної ради, проаналізував виконання Правил благоустрою населених пунктів місцевими радами району та їх участь у місячнику з благоустрою, а також звернув увагу на недоліки, які були допущені при організації та в ході проведення загальних зборів громадян.
Не залишилось поза увагою питання реформи місцевого самоврядування. Свою точку зору з цього приводу висловили Гальчинський сільський голова М.Г.Сушко, Каменівський - Г.О.Ходаківський, Нехворощанський – А.А.Закабула, Міньковецький – В.А.Гайдай.
                С.А.Желєзняков, Новоівницький сільський голова, голова асоціації голів місцевих рад Андрушівського району, висловив думку учасників семінару щодо проведеної роботи на території села при підготовці до семінару. Наголосив, що не залишились поза увагою розчищені узбіччя та підсипані дороги, вибілені паркани, відремонтоване приміщення сільської ради, сільського будинку культури, встановлений в'їзний знак та багато іншого, що побачили допитливі та досвідчені очі очільників громад. Зрозуміло, що все це заслуга сільського голови Юрія Васильовича, який відчуває себе господарем на селі, його команди та жителів села, що підтримують всі його починання. Більшість сільських голів, які неодноразово були в Антополі, були приємно вражені змінами, які відбулися в населеному пункті, і висловили думку, що антопільчани не помилились у виборі свого очільника.
На завершення перед зібранням виступили учасники художньої самодіяльності села.

                                                                                    Тетяна Ломберг – начальник відділу організаційної роботи районної ради

Ви тут: Головна Новини Є чому повчитись у молодих голів.